Bartın Üniversitesi Güneş Günay Sezer Kimdir, Neden İntihar Etti?

Bartın Üniversitesi Güneş Günay Sezer Kimdir, Neden İntihar Etti?

Yazar: Emre Gündem Haberleri

Bir kötü haber daha geldi. Gün geçmiyor ki cinayet ve intihar haberleriyle uyanmayalım. İntihar haberlerine bir yenisi daha eklendi. Üzülerek söylüyoruz ki Bartık Üniversitesi Saülık Hizmetleri yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalışan dr. Güneş Günay Sezer okulun 5ç katından atlayarak intihat etti. Peki Güneş Günay Sezer Kimdir, Neden İntihar Etti?

Bartın Üniversitesi’nde akademisyen olan genç öğretmen Güneş Günay Sezer, üniversitenin 5. katına çıkarak intihar etti. Güneş Günay Sezer’in neden intihar ettiğine dair şuan için bir bilgi gelmezken Bartın Üniversitesi bir açıklama yaptı. Peki akademisyen Güneş Günay Sezer kimdir, kaç yaşında, evli m, ve belki de en önemlisi, neden intihar etti?

Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Güneş Günay Sezer, 5 katlı okul binasının en üst katından atlayarak intihar etti. İntiharın ardından kafalarda bir sürü soru işareti oluştu. 5 katlı okulun çatısından kendini atan genç öğretmen ani ölümü ile herkesi yasa boğdu. 35 yaşındaki akademisyen Güneş Günay Sezer için Bartın Üniversite bir duyuru yayınladı.

Hayatını kaybeden Öğretim Üyesi Sezer’in neden intihar ettiğine dair henüz bir açıklama yapılmadı. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Özel Kalem Müdürü Turgay Delialioğlu, olayla ilgili Başsavcının bölgeye yeni geldiğini söyledi. Henüz olaya ilişkin bir bilgilerinin olmadığını söyleyen Delialioğlu, konuyla ilgili açıklama yapacaklarını bildirdi. Bir sosyal medya platformunda onun için atılan bir mesaj çok anlamlıydı. Belki de intiharın sebebinin detayları o paylaşımda gizliydi. İntihar eden Dr. Güneş Günay Sezer’in üniversite ile arasında sorunlar mı vardı? İşte o paylaşım…

“ölümü tüm tanıdıklarını yasa boğdu. seveni sevmeyeni diye söyleyemiyorum tüm tanıdıklarını diyorum. çünkü onu tanıyan birinin onu sevmemesi mümkün değildi. çok çalışkandı, hayatı başarılarla, ödüllerle doluydu.

çok çalışmak, ülkeye ve bartın’a bir şeyler kazandırmak istiyordu. bir sürü engelle karşılaştı. yeri geldi herkesin içinde rektörle tartıştı, yeri geldi laboratuvarda sabahladı. ama hiç yılmadı. bartın üniversitesi’ne ve öğrencilerine her anlamda katkısı oldukça fazlaydı. fakat karşılığını alabildi mi? 2016 da doktorası biten başarılı bir öğretim görevlisine neden dr. öğr. üyesi sıfatıyla çalışmasına müsaade edilmedi? neden bartın üniversitesi’ne gelen çoğu öğretim üyesi tokat gop üniversitesi geçmişi olanlardan seçilirken kendi personeli dışlandı? üstelik de türkiye’deki herhangi bir üniversiteden kabul alabilecek potansiyelde biriyken.

öğrencileri de ona gönülden bağlıydı. her ne kadar “eğitimde merhamet vatana ihanet” mottosuyla dersleri öğrenciler için zor geçse de hiç kimse güneş hocanın kendilerine olan katkısını göz ardı edemez. sadece kendi bölümünden değil farklı fakültelerdeki öğrencilerle bile ortak çalışmalara girişip onların da hayatlarına dokunmuşluğu vardır.

velhasıl kelam ülkemiz önemli bir değerini yitirdi. fakat neden? güneş hocaya bu kararı almasını sağlayan sebep neydi? sorgulanması gereken çok şey var. allah geride kalanlara sabır versin.”

Etiketler: bartın üniversitesi intihar Güneş Günay Sezer Kimdir Güneş Günay Sezer neden intihar etti Güneş Günay Sezer neden öldü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL