Baş Savcı Orhan Kimdir? Nasıl Bir Karakter? (Engin Altan Düzyatan)

İlk bölümün ilk bölümü olan Lead serisi 23 Ekim 2019 Çarşamba günü ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Lider dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, başrolde Savcı Orhan Atmaca olarak yer alacak. Bu adalet savcısı Orhan Atmaca kimdir?

Orhan Atmaca kimdir?

Önde gelen seri 190’ın karanlık dönemlerini kapsayacak. 1980’lerin karanlık döneminde İstanbul’u aydınlatmaya çalışan bir savcı olan Orhan Kurşun’un yaşam öyküsü anlatılacak. Savcı Orhan devletinin çıkarlarını her şeyin önünde tutuyor. Savcı Orhan, ülkenin zor zamanlarında ülkesini yıkmaya çalışan karanlık odaklara fırsat vermemektedir. Gün boyunca adalet arayışı içerisinde savcı olarak suçluların önünde duran Orhan Kurşun, savcı kimliğinden doğar, kabadayı gibi suçluların önünde durur ve şartlarını ilan eder.

Savcı Orhan Atmaca, 1980'lerde yaşanan devrimden sonra ülkenin zor zamanlarında güneş gibi parlıyor ve gazeteci Leyla Devrim'e âşık oluyor. İlk başta Leyla Devrim ile savaşacaklar, ama sonra birbirlerini deli gibi sevecekler.

Faili meçhul cinayetleri araştıran bir gazeteci Leyla Devrim, bazen korkusuz olaylara devam eden Savcı Orhan Atmaca'yı destekliyor ve aynı zamanda Orhan Atmaca ile işleneceği için, aynı zamanda Orhan Atmaca ile de büyük çatışmalar yaşanacak.

Bu, 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk demokrasisi tarihinde kara bir nokta. Sıkı bir yönetimden sonra, idare sivillere bırakıldı, ancak ülke aniden bir mafya haline geldi ve birçok resmi olmayan derin devlet oluşumları başladı. Orhan Atmaca bu oluşumlara karşı.

Aday müşteri listesi ve karakter listesinin tamamı için burayı tıklayın. Baş oyuncu

Engin Altan Düzyatan kimdir?

Engin Altan Düzyatan ilk kez 2001'de yayınlanan Bizim Otel dizisi ile gösterime girdi. 26 Temmuz 1979'da İzmir'de doğan Engin Altan Düzyatan, lisede tiyatroya başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi'ne girdiğinde tiyatro aşığı olan Engin Altan Düzyatan üniversiteden mezun olduğunda tiyatro sanatçısıydı. Tiyatro merkezi olarak gördüğü üniversitenin ardından İstanbul'a gelen Engin Altan Düzyatan, İstanbul'da dizi sektörüne girerek tiyatrodan uzaklaştı. Daha sonra, 21 yaşında, Ruhsar dizisinde kendisini bulan deneyimli oyuncu, ünlü oluncaya kadar Yeditepe İstanbul ve Koçum'da yer aldı.

Engin Altan Düzyatan ünlü oldu ve proje Romantik Komedi oldu. Engin Altan Düzyatan dikkat çekti. 2014 yılında Çırağan Baskını dizisiyle ilk öncülük deneyimine sahip olan Engin Altan Düzyatan, bu diziden sonra ünlü oyuncu Özge Özpirnççi ile evlendi, ancak mutlu olamadığı zaman karşılıklı olarak kabul etti ve ayrıldı. Bir yıl sonra Neslişah Alkkoçlar ile evlenen Engin Altan Düzyatan mutlu bir evliliğe sahip.

2014 yılından beri Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi olarak adlandırılan Engin Altan Düzyatan, tarihin yarışmalarının üçte ikisini de sundu. Onun bir çocuğu var.