Bir Mucize Olsun Azra Kimdir? (Elif Gizem Aykul)

Fox Tv ekranlarında yayınlanan Bir Mucize Olsun dizisi tüm heyecanı ile devam ederken dizide rol alan oyuncu kadrosu ve karakterleri de belli olmaya devam ediyor. Dizide Azra karakterini canlandıracak olan Elif Gizem Aykul merak konusu oldu. Peki Elif Gizem Aykul kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Bir Mucize Olsun Azra Kimdir? (Elif Gizem Aykul)

1988 yılında Ankara ilinde dünyaya gelen oyuncu 165 cm boyunda 53 kg ağırlığındadır. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlayan başarılı isim Elif Gizem Aykul kahverengi gözlüdür. 2008 yılında dahil olduğu Siyasal Bilgiler Fakültesi Tiyatro topluluğuna katıldı. Burada çeşitli oyunlarda oynadı. 2010 yılında Pratika Reklam ve Prodüksiyon Ajansı’nda seslendirme yapmaya başladı. 2010 yılında Tiyatro 1112 Garaj’ın oyuncu kadrosuna katıldı.

Elif Gizem Aykul, 2010 yılında Emre Bozdoğan yönetimindeki Kutular isimli tiyatroda oynadı. Oyun ödüle layık görüldü. 2011 yılında TRT Okul’da Dikkat Eğlence Var isimli doğaçlama tiyatro programında oyuncu olarak yer aldı. 2012 yılında ise TRT Belgesel’de Yolcu adlı yarışma-belgesel programında sunuculuk yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra MEB’İn Hayat Boyu Öğrenme kamu spotunda yer aldı.

[pembetext]Bir Mucize Olsun Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/pembetext]

Elif Gizem Aykul ilk olarak 2014 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Beni Affet adlı günlük dizide Reyhan karakterini canlandırdı. Dizide Reyhan Murat aşkı çok konuşuldu. Diziye veda ederken “son gün… son sahne.. Öyle çok şey öğrendim öyle çok şey kattıki bana.. Bu işin içinde olmamı sağlayan destek olan herkese teşekkür ederim” dedi. 2015 yılında ise Milat adlı dizide Sezen karakterini canlandıran oyuncu büyük beğeni topladı.

Oyuncu Gizem Aykul, 2016 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl: Kösem isimli dizinin ikinci sezonunda Afitap Hatun karakterini canlandırmıştır. Dizide Beren Saat, Hülya Avşar, Ekin Koç, Erkan Kolçak Köstendil gibi oyuncular ile birlikte rol almıştır. Oyuncuya Bir Mucize Olsun dizisinde başarılar dileriz. Siz oyuncunun performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? 

[mavitext]Bir Mucize Olsun Oyuncu Kadrosu Tıklayınız![/mavitext]

Bir Mucize Olsun Elif Gizem Aykul Videosu