Bir Mucize Olsun Damla’nın Dedesi Azim Kimdir? (Cihan Ünal)

Bir Mucize Olsun Damla’nın Dedesi Azim Kimdir? (Cihan Ünal)

Yazar: Emre Bir Mucize Olsun

Fox ekranlarında cuma günü yayınlanacak olan Bir Mucize Olsun dizisinde yeni oyuncuların yanında usta isimlerde bulunuyor. Bu isimlerden biriside dizide Azim Bayraktar karakterini canlandıran Cihan Ünal oldu. Dizide Azim Damla’nın dedesidir. Yeşmişli yaşlarda olan Azim inşaat sektöründe ise zirveye ulaşmış bir isimdir. Zeki, hırslı ve son derece acımasız bir isimdir. Bugüne kadar etrafına korku salarak herkesi kontrol etmiştir. Ölümcül bir hastalığa yakalandığından beri ise farklı bir insana dönüşmüştür. Artık tek amacı vardır o da günahlarının vebalini ödemektir. Cihan Ünal hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Bir Mucize Olsun Damla’nın Dedesi Azim Kimdir? (Cihan Ünal)

1946 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde dünyaya geldi. Oyuncunun abisi ve ablasında sanatçıdır. Babası ise ilköğretim öğretmeniydi. İlkokulu Tosya ve Kırıkkale’de okuyan oyuncu Ankara Cebeci orta okulundan mezun oldu. Lise yıllarında Ankara Radyosu Çocuk Kulübü, Ankara Radyosu Tiyatrosu, Ankara Halkevinde tiyatro kurslarına katıldı.

Cihan Ünal, Ankara Radyosu Arkası Yarın programlarında çalıştı. 1964 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına giren oyuncu mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda mimik, diksiyon derslerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi’nde de bu yönde dersler verdi.

[pembetext]Bir Mucize Olsun Damla Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Cihan Ünal, bir süre Londra’ya eğitim için gitti. Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılan Ünal sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçti. Evita’daki Che rolünü canlandırdı. 1980 yılında 4. Murat dizisinde rol alarak tanındı. Sonrasında Osmancık dizisinde Osman Gazi rolünü canlandırdı. Cihan Ünal 4 kez evlendi. ilk evliliğinden Irmak Ünal adında bir kızı vardır.

Cihan Ünal, 1983 yılında Türkan Şoray ile evlendi ve Yağmur Ünal adında bir kızı oldu. 3. evliliği bilinmiyor. 4. eviliğinde ise 2000 yılında Nazlı Tazebay ile evlendi 2002 yılında boşandı. Şeytan, Gül ve Bülbül, Yedi Kocalı Hürmüz, Herhangi bir Kadın, Seni Kalbime Gömdüm, Mine, O Kadın, Seni Seviyorum, İhlas Fırtınası, Kalbimdeki Düşman ve Nisan Yağmuru rol aldığı projelerdir. Oyuncu Star Tv ekranlarında yayınlanan dizi Söz’de rol aldı. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[mavitext]Bir Mucize Olsun İzlendi mi? Tıklayınız![/mavitext]

Bir Mucize Olsun Cihan Ünal Videosu

Etiketler: bir mucize olsun azim kim bir mucize olsun cihan gerçek adı bir mucize olsun damlanın dedesi kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL