Börü Dizisi Nerede Çekiliyor?

Börü Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Star Tv ekranlarında 28 Şubat Çarşamba günü ilk bölümü ile ekranlara gelecek olan Börü dizisinin oyuncu kadrosu, dizi müzikleri ve konusu kadar merak edilen konulardan bir tanesi dizinin nerede çekildiği konusu oldu. Dizi herhangi bir şehirde mi yoksa bir şehre kurulan platoda mı çekiliyor? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. 

Börü Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dağ Film serisine imza atan Alper Çağlar ile Doruk Acar’ın ortaklaşa yaptığı, başrollerinde Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Ozan Ağaç, Bedii Akın, Gürol Tonbul, Tan Altay ve Melis Hacic gibi isimlerin yer aldığı dizinin konusu 2014 yılında Diyarbakır’ da başlıyor. Peki dizi gerçekte Diyarbakır’da mı çekiliyor?

Bu konu hakkında bir çok bilgi bulunuyor. Kimi bilgilere göre dizinin Diyarbakır’da çekildiği, kimi bilgilere göre ise Diyarbakır’ın güvenlik açısından uygun olmadığı bu yüzden dizinin Konya’da kurulan bir plato içerisinde çekildiği yönünde iddialar yer alıyor. Bazı bilgilerde ise dizideki teröristlerin bulunduğu evin ise Aksara veya Adana illerinde olduğu yönünde bilgiler bulunuyor. Ancak bu bilgilerden hangisi doğru olduğu konusunda ise bir bilgi yok.

Bizim düşüncemiz son zamanlarda dizi sektörünün çokça kullandığı iller olan Adana ve Konya gibi illerde çekildiği yönünde. Diyarbakır’da da çekimlerin yapıldığını düşünüyorum. Börü dizisi ilk bölüm konusu ise Diyarbakır’da başlıyor. Polis Özel Harekat’ın en seçkin timinden olan 34-50 telsiz kodlu Börü timinin efkarlarıyla, kahramanlıklarıyla ve vatan uğruna perişan etmeye hazır hayatlarıyla kendi dertlerini düşünmeyenlerin öyküsünü anlatıyor.

Börü, gizemli akademi mezunu bir çaylağın time girişi ile Türkiye’nin en tehlikeli dönemlerinden birine girdiği senede Börü ancak kenetlenerek ayakta kalabilecektir. Börü 28 Şubat Çarşamba ilk bölümü ile Star ekranlarında izleyici ile buluşacak. Dizinin 7. bölümü ise sinema da final yapacak. Siz Börü dizisinin çekim yeri hakkında bir bilgiye sahip misiniz? Dizinin çekim yeri neresi olabilir? Bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

[mavitext]Börü Çalan Dizi ve Jenerik Müziği? Tıklayınız![/mavitext]

Börü Dizisi Fragmanı

Etiketler: börü askerlerin savaştığı yerler börü çekim adresi börü çekim yerleri börü nerede çekiliyor börü polis özel harekatın çatıştığı yerler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL