Buket Aydın Hangi Kanala Geçecek? Yeni Projesi Ne?

Buket Aydın Hangi Kanala Geçecek? Yeni Projesi Ne?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Buket Aydın Hangi Kanala Geçecek? Yeni Projesi Ne? Buket Aydın Kimdir? Kanal D ekranlarında sunuculuk yapan Buket Aydın aynı kanaldaki Kanal D Ana Haber Spikerliği görevinden istifa etti.

İstifa haberinin duyulmasının ardından çok konuşulan sunucu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “yaşadığım yorgunluk beni ve ailemi yıpratmış durumda” diyerek istifa gerekçesini açıkladı.

Buket Aydın Demirören Medya Grubundan istifasını duyururken açıklamasında pandemi sürecinin kendisi için düşünme fırsatı verdiğini ve hayatın çok kısa olduğunu buna bağlı olarak önceliklerini yeniden değerlendirdiğini belirtti.

Buket Aydın “Durup dinlenip yenilenmiş enerjimle yola yeniden çıkabilmek için yeni sezonda sürpriz bir projede buluşuncaya kadar hoşçakalın” dedi. Daha öncede Demirörer Medya Gruptan istifa edeceği konuşulan Buket Aydın’ın yerine bir ara Kanal D Ana Haber Bültenini CNN Türk spikeri Semiha Şahin sunmuştu. Daha sonra Buket Aydın istifa kararından vazgeçmiş olacak ki Kanal D ekranına çıkmaya devam etmişti.

Peki Buket Aydın kimdir? Buket Aydın hakkında merak edilen herşey haberimizde.. Sunucu Buket Aydın 1 Ocak 1985 Bursa doğumludur. Burslu olarak girdiği İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Atilla İlhan’ın şiirleri üzerine master yapmış ve yüksek lisansını tamamlamıştır. İstanbul’da bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursunda eğitim almıştır.

Bir sene boyunca radyoda haber spikerliği yapan Buket Aydın daha sonra Kanaltürk’e geçiş yaptı. İlk televizyon tecrübesini Kanaltürk’te gerçekleştirdi. Kanaltürkte spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu yapmıştır. Kanaltürk’ten sonra ise TRT Türk kanalına geçmiştir.

Trt Türk’te program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılında ise NTV’ye transfer oldu. NTV’de haber bülteni sunduktan bir süre sonra “NTV Gece Bülteni Kuşağında moderatörlük yaptı. 2018 yılında itibaren haber sunuculuğu kariyerine Kanal D’ de devam eden Buket Aydın bir çok ödül aldı. Buket Aydın ayrıca Nişantaşı Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde öğretim görevlisidir. 2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile evlenmiştir.

Etiketler: Buket aydin hangi kanala gececek Buket aydin kim Buket aydin yeni isi ne


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL