Burak Tozkoparan Kimdir?

Burak Tozkoparan Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir?

Son zamanın en çok konuşulan ünlü isimlerinden biri de şüphesiz yakışıklı oyuncu Burak Tozkoparan. Burak Tozkoparan, özellikle yakışıklılığıyla ve usta oyunculuğuyla ekranların her daim aranan yüzlerinden birisi. Özellikle internet üzerinde ünlü oyuncu ile ilgili Burak Tozkoparan sevgilisi, Burak Tozkoparan yaş ve Burak Tozkoparan İnstagram gibi konular oldukça merak ediliyor? Peki ünlü oyuncu Burak Tozkoparan kimdir? Burak Tozkoparan sevgilisi kimdir?

Ünlü oyuncu Burak Tozkoparan, 1992 yılının 14 Kasım tarihinde İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Şu an Burak Tozkoparan yaş 29’dur.  Burak Tozkoparan Avni Tozkoparan isimli oyuncunun oğludur. Aynı zamanda Burak Tozkoparan Nimet Tozkoparan’ın da oğludur. Ünlü oyuncu aslen Rizelidir.

Ünlü oyunu Burak Tozkoparan, lise eğitimini Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Aynı lisede ünlü oyuncu okulunu bir yarışma da temsil etmiş ve ardından Okan Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Müzik kariyeri de bulunan ünlü oyuncu Burak Tozkoparan, birçok ünlü müzisyen ile çalışma imkanı bulmuştur. Ünlü oyuncu Burak Tozkoparan, bir dönem Pervane isimli grubunun bateristliğini de yapmıştır.

Burak Tozkoparan, ilk oyunculuk deneyimini 1 Aralık 2014 tarihinde Star TV ekranlarında yayınlanan Paramparça dizisinde aldığı rol ile yaşamıştır. Burak Tozkoparan, Paramparça isimli dizide Ozan Gürpınar isimli karakteri canlandırmıştır. Ünlü oyuncu Burak Tozkoparan ilk sinema deneyimini ise Hesapta Aşk filmi ile yaşamıştır. Oyuncu, filmde Mert karakterini canlandırmıştır. Hesapta Aşk isimli filmi 12 Şubat 2016 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin yönetmenliğini Gönenç Uyanık yapmıştır.

Burak Tozkoparan Sevgilisi

Burak Tozkoparan kimdir konusundan sonra en merak edilen konulardan biri de ünlü oyuncu Burak Tozkoparan sevgilisi konusudur. Burak Tozkoparan’ın Kırgın Çiçekler dizisinde birlikte rol   aldığı sevgilisi ünlü oyuncu Biran Damla Yılmaz’dır. Biran Damla Yılmaz, 1997 doğumlu olduğu bilinmektedir. Biran Damla Yılmaz, partneri Burak Tozkoparan gibi birçok ünlü dizi ve filmde yer almıştır. En ünlü projesi ünlü film Çılgın Dershane filmidir. Biran Damla Yılmaz, günümüzde Baraj isimli televizyon dizisinde Nehir isimli başrol karakterine hayat vermektedir.

Burak Tozkoparan İnstagram

Burak Tozkoparan İnstagram hesabı “@buraktozkoparan” nickname isimli hesaptır. Ünlü oyuncu Burak Tozkoparan’ın İnstagram’da 1,4 milyona yakın takipçisi bulunmaktadır. Burak Tozkoparan’ın takipçi sayısı her geçen gün artmaktadır.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL