Çağatay Ulusoy’un Yeni Filmi; “Azadlık Saka” Filmi Detayları

Çağatay Ulusoy’un Yeni Filmi; “Azadlık Saka” Filmi Detayları

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy, kariyerinde yepyeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Daha önce önemli dizilerde rol alan başarılı oyuncu bu kez senaryosu kendisine ait filmin yönetmen koltuğuna oturacak.

2010 yılında katıldığı Best Model yarışmasında birinci olan Çağatay Ulusoy,  aynı gece başrol teklifi almış ve daha önce kliplerde figürasyon olarak da görev alan Ulusoy’un hayatı değişmişti.

İlk başrol oynadığı dizisi Adını Feriha Koydum’la şöhreti yakalayan yakışıklı oyuncu, 9 yıllık oyunculuk serüveninde dünya yıldızı olma yolunda da büyük bir adım attı ve Netflix’in anlaşma yaptığı ilk oyuncu oldu.

Bir ayağı Amerika’da olan Çağatay Ulusoy, bir yandan oyunculuğunu geliştirirken diğer yandan da yazar ve yönetmenlik alanına da adım atma kararı aldı. Çağatay Ulusoy, özgün hikâyesi kendisine ait olan bir sinema filminin senaryosunu yazdı. Filmi kendisi çekmeye hazırlanan Çağatay Ulusoy, geçen günlerde Kırklareli’ne de mekan bakmaya gitti.

Oyuncu görüşmelerine de devam eden Çağatay Ulusoy’un filminin adı: Azadlık Saka… Çağatay Ulusoy, özgün hikâyesi kendisine ait olan filmi Tolga Aydın’la beraber kaleme aldı. Filmde saka kuşu meşhur bir kasabada yaşananlar beyazperdeye taşınacak. Çağatay Ulusoy’un “İçerde” dizisinde beraber oynadığı Nebil Sayın’a da film için teklif götürdüğü konuşuluyor.

Çağatay Ulusoy kimdir?

23 Eylül 1990 doğumlu Çağatay Ulusoy akrep burcudur. Boyu 1.90 cm olan Ulusoy, 81 kilodur. Çağatay Ulusoy kahverengi saçlara ve göz rengine sahiptir. İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür.

Kendisiyle beraber iki çocuğu olan bir aileye sahip olan Ulusoy’un küçük bir erkek kardeşi vardır. Erkek kardeşi Atalay Ulusoy’dur. Çağatay Ulusoy’un annesi Refiye Ulusoy Boşnak kökenlidir. Ulusoy’un babası Aylin Ulusoy ise Bulgaristan göçmenidir.

Çağatay Ulusoy İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümü mezunudur. Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almıştır. Modellik yapmaya 2010 yılında başlayan Çağatay Ulusoy bu yıl içinde Best Model Of Turkey’e katılmış ve birinci olmuştur.

Ulusoy sonra Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk dersleri almış ve burada bulunan hocası Vahide Gördüm ile Adını Feriha Koydum isimli dizide oynamıştır.

İlk oyunculuk deneyimi olan bu dizide Emir karakterini canlandıran oyuncu bu diziden sonra oldukça ünlü biri haline gelmiştir.

Oyuncu daha sonra Medcezir adlı dizide oynamış ve bu dizideki rol arkadaşı Serenay Sarıkaya ile bir süre ilişki yaşamıştır. Ulusoy’un ilk sinema filmi Delibal isimli 2015 yapımı olan filmdir. Ulusoy son olarak İçerde dizisinde Sarp karakterini canlandırdı.

Etiketler: çağatay ulusoy 2020 filmi çağatay ulusoy 2020 projesi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL