Çarpışma Dizisi Asiye Karaca kimdir? Kadir’in Annesi Kim Canlandırıyor?

Show Tv’nin Ay Yapım imzalı dizisi Çarpışma 3 haftalık aranın ardından yeni bölümü ile ekranlara geldi. Dizinin son bölümünde Kadir’in annesi
Asiye Karaca diziye giriş yaptı.

Yönetmen Uluç Bayraktar’ın yönetiminde ekranlar gelen dizide ekibe yeni bir oyuncu dahil oldu. Usta oyuncu Şebnem Sönmez’in canlandıracağı Asiye karakteri Kadir Adalı’nın annesi olarak karşımıza çıkıyor. Peki Asiye (Şebnem Sönmez) kimdir?

1968 İstanbul doğumlu olan oyuncu Şebnem Sönmez, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Barlas Mim ve Kartal Sanat tiyatrolarında rol almış olan duayen oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Dormen tiyatrolarında da çalışan oyuncu Şebnem, Olgun Şimşek ile 1996-2000 yılları arasında evli kalmıştır.

İlkokul ve liselerde, drama öğretmenliği ve 1985’te sınıf öğretmenliği yapan sanatçı 1991-1993’te kendi okulunda ‘Yaz Tiyatrosu’ adından bir grup kurmuştur. 1995 yılında Bir Demet Tiyatro’da Mücver Abla karakteri ile tanındı. 2000 yılında Vizontele’de oynadı. 2002’de Abdülhamit Düşerken isimli filmde rol aldı.

Avrupa Yakası, Elveda Rumeli, Erkekler Ağlamaz, Lodos, Türken, toprağın Çocukları, İbreti Alem gibi dizi ve sinema alanında bir çok projede yer aldı.