Ceza’nın Babası Danyal Özçalkan Kimdir? Nereli, Neden Öldü?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Ceza’nın babası Danyal Özçalkan Cuma günü sabaha karşı hayata gözlerini yumdu. Ceza bu acı olayı sosyal medya hesabından dostlarıyla paylaştı. Peki Danyal Özçalkan kimdir, nereli, neden vefat etti?

Rapçi Ceza babasının ölümünü sosyal medya hesabında şu sözlerle duyurdu; “Büyük Beşiktaşlım Babam ‘Danyal Özçalkan’ bu gece Hakkın rahmetine kavuştu. Acımız çok büyük ve daha fazla yazamıyorum. cenaze bugün (CUMA) ikindi namazından sonra Üsküdar Çinili Camii nden kalkacaktır. Tüm dostlara”

Ceza’nın Babası Danyal Özçalkan Kimdir?

Danyal memur bir babaydı. Memurken de saçları uzunmuş. 19702li yıllarda Anadolu yakasının en iyi dasçılarındanmış.  Orta oyun oynayan, darbuka çalan ve sanata yakın olan bir isimdi. Oğlunun  gerçek ismi Bilgin’dir. Oğlu Ceza (Bilgin) ile ilgili hayatından kesitleri anlattığı bir röportajı da vardır. Baba Danyal oğlu ile ilgili şu ilginç detayları paylaşıyor;

“Ceza rape ilkokulda başladı. Almanya’dan bir albüm gelmiş, onu dinliyordu. Evden içeri girdim, bir müzik geliyor, üstüne adamın biri konuşuyor. “Oğlum bu nasıl müzik böyle?” dedim. “Yeni tarz müzik” dedi. Ondan sonra gel zaman git zaman baktım adam elinde bir gazete ya da kitap, oradan bir haberi yüksek sesle okuyor hızlı hızlı. Ben de diyorum ki oğlan okumasını geliştiriyor. Halbuki adam rap çalışıyormuş.”

Ceza babası Danyal’dan habersiz albüm çıkarmış. Baba Danyal oğlunun albüm çıkardığını amatör şarkıcıların çıktı bir programda öğrenmiş. Oğlunu karşısından görünce şaşırmış ve “bizim oğlana ne kadar da benziyor “demiş. İşte o anları anlattığı kısım;

“…Sonrasından haberim yok. Ceza’nın rap albümünü ben Nefret grubu olarak televizyona çıktıkları gün öğrendim. Belki kızarım diye söylememişler. Bir gün oturuyorum, amatör sanatçılara yer verilen bir program var. İki tane çocuk çıktı, rap söylüyorlar. Bizim oğlana ne kadar benziyor dedim. Ayben’i çağırdım, “Gel bak abine ne kadar benziyor” diye. Ayben dedi ki, “Baba, abim albüm çıkardı, o abim”. Dondum kaldım.”

Etiketler: cezanın babası kim danyal özçalkan kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL