Çorlu Tren Kazasına Neden Yayın Yasağı Getirildi? Ne Zaman Kalkacak?

Çorlu Tren Kazasına Neden Yayın Yasağı Getirildi? Ne Zaman Kalkacak?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Bugün Tekirdağ Çorlu’da yaşanan vahim kaza bütün ülkeyi derin bir üzüntüye boğdu. Bütün vatandaşlar kazanın ağır bilançosunu anbean takip ederken Çorlu Tren kazasına bir süreliğine geçici yayın yasağı getirildi. Çorlu Tren kazasına neden yayın yasağı getirildi ne zaman kalkacak? Soruları izleyenler tarafından merak ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kaza hakkında bir taziye mesajı yayınladı ve acil şifalar diledi. Kazanın her boyutuyla ilgili araştırmaların yürütüldüğü açıklandı. 362 yolcusunun bulunduğu kazada son alınan verilere 10 m kişi hayatını kaybederken 70 yaralı yolcu en yakın Devlet Hastanesi olan Çorlu Devlet hastanesine getirildi.

Uzunköprü ilçesinden İstanbul’a doğru yola çıkan trende yaşanan kazaya aşırı yağmurdan kaynaklı zarar gören köprünün yıkılmasının neden olduğu söylendi. Ve 3 saat önce Çorlu tren kazasına basın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının getirilme nedeni olarak oluşabilecek bilgi kirliliğini önlemek olduğu yönünde açıklamalar yapıldı.

Bu denli Hassas bir konuda vatandaşları yanlış bilgilendirecek  asılsız haberlerin önüne geçebilmek için Çorlu tren kazasına geçici yayın yasağı getirildi.  Kazaya ilişkin yayın yasağının sabah saatlerinde kalkacağı tahmin ediliyor.

6 vagonlu yolcu treninin bir vagonunun raydan çıkmasıyla gerçekleşen kazayla ilgili detayları paylaşmaya devam edeceğiz

 

Etiketler: çorlu tren kazasına getirilen basın yasağı ne zaman kalkacak tren kazasına neden basın yasağı getirildi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL