Çorlu Tren Kazasında Kaç Ölü Kaç Yaralı Var? Son Durum Ne?

Çorlu Tren Kazasında Kaç Ölü Kaç Yaralı Var? Son Durum Ne?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin bir vagonu henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple raydan çıkarak devrildi. Ölümlerin ve çok sayıda yaralıların olduğu kaydedilen kazada olay yerine çok sayıda sağlık ekibi getirildi. Son ulaşan verilere göre kadar tren kazasında 10 kişinin öldüğü ve aralarında ağır yaralıların bulunduğu  73 kişinin de yaralı olarak çevre hastanelere kaldırıldığı öğrenilmişti. Son alınan bilgilere göre hayatın kaybedenlerin sayısı 24’e yükselirken yaralı sayısının 120 olduğu açıklandı

 

Bugün herkesi yasa boğan Kaza, Çorlu ile Muratlı arasındaki Sarılar Mahallesi rotasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin bir vagonu raydan çıktı ve devrildi. Devrilen vagonda çok sayıda yolcu bulunuyordu. Uzun süren bir çalışmanın ardından yaralılar olduğu belirtilirken olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi  sevk edildikten sonra vatandaşlar ölümlerin olup olmadığını merak etti. Çok geçmeden A Haber’e telefon ile bağlanan Tekirdağ Valisi ölü ve yaralı sayıları hakkında resmi bilgileri açıkladı.

Korkunç ve üzücü kazayla ilgili sıcak ve en doğru bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Şuan için kaza alanına basın yasağı getirilmiş bulunuyor.

Bütün ülkeyi yasa boğan Çorlu tren kazasında 10 kişinin hayatına kaybettiği açıklanır açıklanmaz trende bulunan yakınlarının hayatta olup olmadıklarını merak etti. Uzunköprü İstanbul seferi sırasında 6 vagonlu yolcu treni raydan çıktı. Kazanın hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştiğini açıklayan Tekirdağ valisi çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Çorlu’da gerçekleşen tren kazasının tam nedeni Bakan Soylu tarafından açıklandı. Başbakanlıktan yapılan haberlere göre toprak kayması sonucunda hasar gören köprünün çökmesi sonucunda talihsiz kaza yaşandı.

Etiketler: tren kazasında kaç ölü var tren kazasında kaç yaralı var tren kazasında ölü ve yaralı sayısında son durum ne


Yorum yaz