Corona Virus Hakkinda Konuşma Yapan Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kim? Hangi Okuldan Mezun Nereli

Corona Virus Hakkinda Konuşma Yapan Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kim? Hangi Okuldan Mezun Nereli

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Corona Virüsü hakkında yorumlar yapan, corona virüs hakkında konuşmacı olarak katıldığı televizyon proğramını terk etmesiyle, bir anda gündeme oturan Dr. Mehmet Çilingiroğlu kimdir? Corona Virus Hakkinda Konuşma Yapan Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kim? Hangi Okuldan Mezun Nereli?

1970 yılında Denizli’de dünyaya gelen Çilingiroğlu Antalya lisesini bitirmistir. 1986 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır. Stajını aynı üniversitede yapmıstır. Yurt dışında da stajını devam ettirmistir. Staj sonrası 1995 yılında aynı üniversitede dahiliye doktorluğu yapmıştır.

2000 yılında Amerikan Kalp Derneği Moleküler Kardiyoloji dalında araştırmacı olarak çalışmaya başlamıştır. Girişimsel Kardiyoloji üyesi olan Çilingiroğlu, Northshore hastanesi Yapısal Kalp Hastalıkları üyesi olarakta hizmet vermiştir. Ayrıca , Bahçeşehir , Arkansas, Texas Üniversitelerinde Eğitim vermistir. Kendisi evli ve iki çocuk babasıdır.

Son günlerin corona virüs salgınıyla birlikte ençok konuşulan ismi Dr.Mehmet Çilingiroğlu neden gündem oldu peki? Corona Virus Hakkinda Konuşma Yapan Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kim? Hangi Okuldan Mezun Nereli?

Çilingiroğlu Diden Arslan’ ın modaratörlüğünü yaptığı proğramda, corona hakkında dünya bazında aşı ilac tedavi gibi çalışmaları yakından incelediğini belirtti. Virüsle mücadele ve sosyal devlet olma bakımından Türkiye’nin çok iyi bir yerde olduğunu düşünen Çilingiroğlu Türkiye’ye peş peşe övgüler yağdırdı. Konuşmaları sırasında sık sık sözü kesilen Çilingiroğlu moderatör Didem Arslan’a kızarak yayını terk etti. Yayını terk ettikten sonrada Koç Üniversitesindeki işinden, izinsiz yayına çıkma gerekçesiyle atıldığını duyurdu.

Bir kesim buna inanmadı ve vatan sever olduğu için değil başka bir üniversitede işe başladığı için yayına çıkmadan 4 gün önce Koç Üniversitesiyle bağlantısının kesildiğini, yayınla ilgisi olmadığını savundu. Koç Üniversitesi ise yaptığı açıklamada kendisinin üniversitelerinde misafir görevli olduğunu dolasiyla işten çıkarma gibi bir şeyin söz konusu olamayacağını bildirdi. Bakalım önümüzdeki günler neye gebe? Dr.Mehmet Çilingiroğlu gündemde kalmayı nasıl devam ettirecek?

Etiketler: Dr.Mehmet Çilingiroğlu branşı Dr.Mehmet Çilingiroğlu hangi okuldan mezun Dr.Mehmet Çilingiroğlu kim Dr.Mehmet Çilingiroğlu memleketi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL