Çukur Celasun Sol Kolunu Neden Kullanmıyor? Neden Vartolu’nun Adamı Oldu? Amacı Ne?

Çukur Celasun Sol Kolunu Neden Kullanmıyor? Neden Vartolu’nun Adamı Oldu? Amacı Ne?

Yazar: Emre Çukur

Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Çukur’da Celasun rüzgarı esmeye başladı. Çukur’da Koçovalı’lara da isyan eden bir karakter olan Celasun’un sol kolunu kullanmadığı fark edildi. Peki Celasun sol kolunu neden kullanmıyor? Vartolu’nun adamı neden oldu? Amacı ne? Yazımızda..

Çukur Celasun Sol Kolunu Neden Kullanmıyor? Neden Vartolu’nun Adamı Oldu? Amacı Ne?

Çukur dizisinde Celasun babasının ölümünden sonra babasını öldürenlerden intikam almayan Koçovalıları suçlayan Celasun isyankar bir yapıya sahiptir. Vartolu’nun mahalleye yerleşmesi ile daha da kızan Celasun bir türlü intikam alınmadıkça dahada sinirlenmiştir. Bunun için Koçovalılar’ın silah deposunu iç eden Celasun’u Yamaç yakalar. Paşa ise Celasun’un elini kesecektir. Sena gelir ve Yamaç’tan rica eder. Yamaç içeri girer ve elini kestirmez.

Yamaç Celasun’a “seninle kavga edeceğiz beni yıkarsan gıgı mı çıkarmayacağım ve sana kimse dokunamayacak” der. Bunun üzerine kavgaya tutuşan ikiliden Yamaç galip gelir ve Celasun’a “bu sol elin bana ait onu kullanmayacaksın” der. Celasun’da sol elini kullanmadan ne kadar silah deposu varsa soyar. Üstelik bunları Vartolu’ya götürür ve adamı olmak istediğini söyler. Vartolu onu kabul eder. Peki Celasun babasını öldüren Vartolu’nun neden adamı olmuştur.

Celasun tez canlı bir karakterdir. Bu yüzden Koçovalılar’dan bir an önce babasının intikamının alınmasını bekler. Ancak bırak babasının intikamı bir de Vartolu’yu Çukur’da misafir ederler. Bu durum Celasun’u iyice kızdırmıştır. Bundan sonrası benim düşüncem Celasun’un Vartolu’nun adamı olması tamamen bir intikam amaçlıdır. Zira babasının öldüren bir adamın yanında bulunmak hiç kolay bir iş değil. Celasun bu kadar haysiyetsiz bir adam olsa Yamaç’ın sol kolun ile iş yapmayacaksın sözüne sadık kalmaz. Celasun Vartolu’dan babasının intikamını alacaktır.

[mavitext]Çukur Celasun Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Çukur Celasun Sol Kolunu Kullanmıyor!

Etiketler: çukur celasun sol kolu neden kullanmıyor çukur celasun vartolunun adamı neden oldu


Yorum yaz