Çukur Dizisi Aliço Kim? Gerçek Adı?

Çukur Dizisi Aliço Kim? Gerçek Adı?

Yazar: Emre Çukur

Günümüz dizilerinde özellikle eski mahallelerde çekilen dövüş ve aksiyon içerikli dizilerde farklı ve gizemli karakter isimleri çokça kullanılıyor. Show Tv ekranlarında 23 Ekim pazartesi itibariyle ekranlarda olacak dizi Çukur dizisindeki karakter isimlerinden bazıları da bu tip karakter isimlerinden. Bu isimlerden Aliço karakteri dizi de gizemli bir kağıt toplayıcıdır. Peki Aliço gerçekte kimdir? Aliço karakterini canlandıran oyuncuyu tanıyalım.

Çukur Dizisi Aliço (Rıza Kocaoğlu) Kim? Gerçek Adı? Rol Aldığı Diziler?

Rıza Kocaoğlu, 1979 İzmir doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olarak tamamlamıştır. Kocaoğlu ilk olarak Çağan Irmak’ın yönettiği Bana Şans Dile filminde başrol oynadı ve En İyi Erkek Oyuncu ödülüne sahip oldu.

Kocaoğlu, Av Mevsimi, Dot Oyunları, Malafa ve Pun Rock ve Kaybedenler Kulübü projelerinde yer aldı. Kuzey Güney ve Ezel dizileri de diğer projelerindendir. Türk halkının kafasında ise Karadayı dizisindeki Yasin Komiser karakteri ile kazınmasıdır. Kocaoğlu’nun babası ise yıllarca Göztepe  amigoluğunu yapan İsmail Kocaoğlu’dur.

Rıza Kocaoğlunun rol aldığı diğer projeler ise şöyledir: Yeni Hayat, Ruhun Duymaz, Gece Yürüyüşü, Organize İşler, Kabuslar Evi, Emret Komutanım, Sınıf, Elvada Rumeli, Sonsuz, Başka Semtin Çocukları, Elif, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Labirent ve Behzat Ç. Ankara Yanıyor’dur.

Çukur Dizisi Vartolu Kimdir? Tıklayınız!

Rıza Kocaoğlu kendisi hakkında bilinmeyenleri bir röportajında; mahallede bir kıza aşık olduğunu, üniversitede ise üniversite hocası ile aşk yaşadığını söylüyor. İzmir Tepecikte Yenidoğan Mahallesinde, gecekondu mahallesi, büyüdüğünü, kalabalıklar içinde oyuncu olmak zorluğunu ve hayal bile edilemeyeceğini söylüyor. Bir de mahallede herkesin bir lakabı olduğunu kendisine Rızo dediklerini fakat bir ara Susam lakabını taktıklarını belirtiyor ancak niçin susam lakabı koyduklarını bilmediğini de ekliyor.

Rıza Kocaoğlu ehliyetini 2. kez alkolden kaptırdığını ve sonra kendisine kızarak bir daha araba kullanmadığını söylüyor. Oyunculuğu çok sevdiğini belirten Rıza Kocaoğlu, 1.70 boyunda ve 64 kg ağırlığındadır. Mavi göz rengine sahip oyuncu balık burcudur. Rıza Kocaoğlu bekardır. Sevgilisi olup olmadığı hakkında bilgi yoktur.

Rıza Kocaoğlu Video!

Sizler Rıza Kocaoğlu’nun hangi yönünü daha çok seviyorsunuz? Çukur dizisindeki performansı nasıl? Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Etiketler: çukur dizisi aliço gerçek adı çukur dizisi aliço kimdir çukur dizisi aliço oynadığı diziler çukur dizisi rıza kocaoğlu kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL