Çukur Dizisi Baykal Kimdir? (Burak Sergen) Arabulucu Olan Oyuncu!

Çukur Dizisi Baykal Kimdir? (Burak Sergen) Arabulucu Olan Oyuncu!

Yazar: Emre Çukur

Show Tv ekranlarında Pazartesi günleri yayınlanan ilgiyle takip edilen dizisi Çukur tüm hızıyla devam ediyor. Geçen bölümde Yamaç Çukur’a dönüş yapmış ve ortalık iyice karışmıştı. Vartolu İdris’i öldürmek için adamını gönderen Vartolu’nun adamını etkisiz hale getiren Yamaç Vartolu’nun uyuşturucu kamyonunu patlatmıştı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken ikili arasında arabulucu olacak bir karakterde diziye dahil oluyor. Dizi de arabulucu rolündeki oyuncunun gerçek adı Burak Sergen‘dir. Peki Burak Sergen Gerçek hayatta kimdir? Tanıyalım..

Çukur Dizisi Baykal Kimdir? (Burak Sergen)

1961 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Babası, annesi ve kardeşi de dahil ailesi sanat camiasındandır. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosunda staj yaptı. 1985 yılında ise Ankara Devlet Tiyatrosunda görev yaptı. Oyuncunun İsmet Küntay Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü, Avni Dilliğil Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu, Ankara Sanat Kurumu En İyi Erkek Oyuncu, Ankara Sanat Kurumu En İyi Erkek Oyuncu, Ankara Sanat Kurumu Ömür Boyu Başarı Ödüllerini almıştır.

Ankara Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Oyuncu ve Şarkıcı olan Pamela Spence’le kısa bir süre evli kaldıktan sonra 1999 yılında kendisi gibi oyuncu olan Işıl Sergen ile evlenmiştir. Cansın adında bir erkek çocukları olmuştur. 2015 yılında Kara Sevda dizisinde rol almıştır. Zerrin Tekindor, Melisa Aslı Pamuk, Kaan Urgancıoğlu ile birlikte rol almıştır.

2018-2019 Yeni Başlayacak Diziler tıklayınız!

Kurt ve Kuzu, İstanbul Kanatlarımın Altında, Asansör, Cesur Kuşu, Aşk ve Gurur, Bulutbey, Erkek Tarafı, Köpek, Dicle, Derdest, Masumlar, Zoraki Başkan, Aşk ve Ceza, Saklı Kalan Sen Benimsin dizi projelerinde yer alan Sergen, Ağır Roman, O da Beni Seviyor, Balans ve Manevra, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Sultanın Sırrı ve Yunus Emre sinema filmlerinde rol aldı.

Burak Sergen Videosu!

Etiketler: çukur baykal gerçek adı çukur baykal kimdir çukur dizisi arabulucu kim çukur dizisi baykal kim çukur dizisi baykal oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL