Çukur Dizisi Çukur Dövmesi Anlamı Nedir? Muhittin’in Yaptığı Üç Noktalı Dövme!

Çukur Dizisi Çukur Dövmesi Anlamı Nedir? Muhittin’in Yaptığı Üç Noktalı Dövme!

Yazar: Emre Çukur

Show Tv ekranlarında yayınlanan dizi Çukur tüm hızıyla devam ediyor. Dizi de Çukur mahallesinde geçen olaylar anlatılıyor. Yamaç abisinin ölümü ve Vartolu’nun mahalleye yaptığı baskı sonrası gelişen olaylar sonrası yıllar önce terk ettiği mahalleye geri gelir. Yamaç mahalleliye kendini kabul ettirecek midir? Tüm bu gelişmeler devam ederken dizi de mahallenin gençleri birbirlerini bileklerine yaptırdıkları dövmelerden tanırlar. Peki Çukur Dövmesi olarak geçen bu dövmenin anlamı nedir?

Çukur Dizisi Çukur Dövmesi Anlamı Nedir?

Çukur dizisi gösterilen fragmanda Muhittin mahallenin gençlerinden birine dövme yaptırıyor. Bu dövmenin anlamını kendisi söylüyor. Genç bu dövmeyi yaptırdıktan sonra bir daha çıkmamak üzere Çukur Mahallesine girmiş oluyor. Bu dövmeyi yaptıranlar yediği ekmeğe, içtiği suya, yolda gördüğü kediye, insana daha dikkatli davranacak. Yiğitlik, dürüstlük ve mertlik anlamına geliyor.

Dizide Muhittin dövmenin anlamını bu şekilde anlatıyor. Dövme iki açılır ayraç içerisine üst üste noktaların bir araya gelmesinden oluşuyor. Ben internette araştırdım ancak Çukur Dövmesi diye bir dövme yok. Ayrıca açılır parantez dövmeside bulunmuyor. Daha doğrusu anlam olarak yok. Yoksa isteyen böyle bir dövme yaptırabilir.

Hıçkırık Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu!

Araştırmalarımda üç noktanın anlamına rastladım. 1. noktanın anlamı; gidenlerin arkasından bakmaktır. Gidenlerin arkasından göz yaşı dökenlerin yaşadığı duygunun anlamıdır. Sevgidir, aşktır. 2. noktanın anlamı; Anlamı beklemektedir. Bir anda silip atamadığımız şeylerin geri gelmesini beklemektir. 3. noktanın anlamı; Anlamı umutsuzluktur. Aşk yalandır.

Çukur Vartolu Sırtındaki Dövme Neyi İfade Ediyor? Tıklayınız!

Çukur Dizisi Çukur Dövmesi Videosu!

Sizce Çukur Dövmesi diye bir dövme var mı? Varsa anlamı nedir? Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Etiketler: çukur dizisi çukur dövmesi anlamı çukur dizisi gençlerin bileklerindeki üç noktalı döğme çukur dizisi muhittinin yaptığı dövme


Yorumlar

  • Sana ne

    Ya az once cukurun logosunu okuyuodum boyle bi sey cikti hani cukurun logosunun ortasinda uc tane nokta var ya iste onun en ustekisinde yamac ikincisinde idris baba ucuncusunde ise cumali vardi bence oyle olabilir yani.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL