Çukur Dizisi İdris Koçovalı Kimdir? Rol Aldığı Diziler? Hayatı?

Çukur Dizisi İdris Koçovalı Kimdir? Rol Aldığı Diziler? Hayatı?

Yazar: Emre Çukur

Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan Çukur dizisinin fragmanı yayınlandı. Fragmanı yayınlanır yayınlanmaz ilgi çekici ve sürükleyici bir dizi olacağa benziyor. Oyuncu kadrosu ile İçerde dizisine benzerlik gösteriyor. Başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu gibi daha önce İçerde kadrosunda bulunan oyuncular düşünüldüğünde bu benzerlik daha da artabilir. Ayrıca mahallenin sahibi olarak kendisini gören İdris Koçovalı da İçerde dizisinde Celal Duman’a benzerliği ile dikkat çekiyor.

Çukur, İstanbul’un belalı ve eski bir mahallesi. Bu mahalleyi sahiplenen Koçovalı ailesi mahallede uyuşturucu satılmasına izin vermemektedir. Mahalleye yasa dışı işler yapmak isteyen bir grup dadanmıştır ve Koçovalı ailesi zor durumdadır. Tam herşey bitti derken Koçavalı ailesinin küçük oğlu mahalleye geri döner ve her şey baştan başlar. Koçovalı ailesinin reisi İdris Koçovalı en çok merak edilen karakterlerden olacağa benziyor. Peki İdris Koçovalı gerçekte kimdir?

Çukur İdris Koçovalı (Ercan Kesal) Kimdir? Hayatı?

Ercan Kesal, 1959 Nevşehir doğumludur. Mesleği aslen hekimliktir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde mezun oldu. Ankara ve Bala ve köylerinde sağlık ocağı hekimliği yaptı. Kesal, 2004 yılında Sosyal Bilimler Pisikoloji dalında master yaptı. Üniversite yıllarında yazılar ve şiirler yaptı. Gazetelerde köşe yazdı. 1995 yılında Paris’te dil eğitimi aldı.

Ercan Kesal, Bir Zamanlar Anadolu filmi ile ödül almıştır. 2005 yılında oyuncu Nazan Kesal ile evlenmiştir. Poyraz adında bir de oğlu bulunmaktadır. Ercan Kesal Özel Okmeydanı Hastanesinin işletmesini ve yöneticiğini yapmaktadır.

Çukur İdris Koçovalı ( Ercan Kesal) Oynadığı Diziler?

Oyunculuk hayatına 2002 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak filminde küçük bir rolle başladı. Sonrasında Üç Maymun ve Bir Zamanlar Anadolu filmlerinde oynadı. Yozgat Bulues Yavuz karakterini canlandırdı. Derin Nefes, Hükümet Kadın, Kayıp Şehir, Küf, Ben O Değilim, Sen Aydınlatırsan ve Bulantı diğer projeleridir.

Ercan Kesal, Çukur dizinde yürekli ve sert bir karakter olan İdris Koçovalı’yı canlandırıyor. Ercan Kesal İdris karakterini çok sevdiği için kabul etmiştir. Bu karakterin gerçek hayattaki mizacına uymasına Çukur dizisinde oynamasında etkilidir.

Nazan Kesal Kimdir?

Ercan Kesal ile 2005 yılında evlenen  Nazan Kesal, dizi, tiyatro, sinema oyuncusu ve yönetmendir. 1969 yılında Manisa’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Nazan Kırılmış’tır. Eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tiyatro Bölümünü bitirerek tamamladı.

Nazan Kesal 2015 yılında Kırık Kalpler Bankası filminde Suzan karakterini canlandırdı. 2015 yılında Delibal, Analar ve Anneler projelerinde yer aldı. Nazan Kesal son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Fazilet karakterini oynamaktadır.

Çukur Dizisi Yamaç Kimdir? tıklayınız!

Çukur Dizisi Sena Kimdir? tıklayınız!

Ercan Kesal Videosu!

Sizce Ercan Kesal Çukur dizisinde başarılı olabilir mi? Ercan Kesal’in oyunculuğu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bizimle paylaşabilir misiniz?

Etiketler: çukur dizisi idris koçovalı kimdir çukur idris koçovalı oynadığı diziler çukur idris koçovalı sevgilisi çukur idris koçovalı yaşı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL