Çukur Dizisi İstanbul’un Neresinde Çekiliyor?

Çukur Dizisi İstanbul’un Neresinde Çekiliyor?

Yazar: Emre Çukur

Show Tv ekranlarında Pazartesi günleri yayınlanacak olan dizi Çukur’da Yamaç yıllar önce mahallesini terk eder ve yurt dışına gider. Yurt dışında Sena’ya aşık olur. Bu arada İstanbul’da ailesi kalır. Koçova ailesi mahalleyi korumaktadır. Son zamanlarda mahalleye uyuşturu satmak isteyen kişiler dadanır.

Koçova ailesi buna izin vermez ancak uyuşturucu satanlar aileyi sürekli taciz eder ve bıktırıp pes etmelerini sağlamaya çalışırlar. Koçova ailesi tam pes edecekken Yamaç mahalleye geri döner. Ancak bir sorun vardır. Sena’da peşinden gelir. Bu durum Koçova’lı ailesinin hoşuna gitmeyecektir.

Çukur Dizi ve Jenerik Müzikleri? Tıklayınız!

Çukur dizisi başrollerinde Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Perihan Savaş, Ercan Kesal gibi ünlü isimler rol alıyor. Ünlü ismlerin yer aldığı dizi de dizinin çekildiği mekanlar da merak konusu oldu. Dizinin bazı çekimlerinin Paris’te çekildiği biliniyor. Peki İstanbul’daki çekimleri nerede yapılıyor. Çukur diye bir mahalle gerçekten bulunuyor mu?

İstanbul’da Çukur diye bir mahalle var mı? Bu konuyu araştırdık. Dizinin çekildiği yer Beyoğlu’nda Çukur Mahallesi, Kalyoncu Kulluğu Caddesi, Çukur Sokak’tır. Dizinin çekildiği yer Çukur Sokakta’dır. Çukur sokak İstanbul’un kenar mahallesinde eski binaların olduğu bir yerdedir.

Son gelen bilgiler dizinin çekildiği mahalle İstanbul’un Fatih İlçesi’nde bulunan Balat semtinde çekiliyor. Dizideki Dostlar Kahvesi, Koçovalı Aş Evi ve Muhittin’in Berberi Haliç kıyısında bulunan Balat Semtinin arka sokaklarının birinde çekiliyor.

Çukur Dizisi Fragman!

Etiketler: çukur dizisi çekildiği semt çukur dizisi hangi mahallede çekiliyor Çukur dizisi istanbul çukur mahallesi çukur dizisi nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL