Çukur Dizisi Saadettin Vartolu Kimdir? (Erkan Kolçak Köstendil)

Çukur Dizisi Saadettin Vartolu Kimdir? (Erkan Kolçak Köstendil)

Yazar: Emre Çukur

Show Tv’de yayınlanacak olan dizi Çukur merakla beklenirken dizi İstanbul’da eski bir mahalle ve bu mahalleyi sahiplenen Koçovalı ailesinin başından geçenleri anlatıyor. Dizinin başrollerinde Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Perihan Savaş, Ercan Kesal gibi önemli oyuncular bulunuyor. Bu oyuncuların biri de dizide Vartolu’yu canlandıran Erkan Kolçak Köstendil karakteridir. Peki Erkan Kolçak Köstendil kimdir?

Çukur Dizisi Vartolu (Erkan Kolçak Köstendil) Kimdir?

Erkan Köstendil, 1983 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokulu Bursa’da bitiren oyuncu liseyi Bursa Atatürk Lisesinde okumuş, üniversite eğitimini ise İstanbul Mimar  Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirerek tamamlamıştır. Tiyatroya ise Tuncay Özinel tiyatrosunda başladı ve bir çok tiyatro oyununda oynadı.

Erkan Köstendil, Trt 1 ekranlarında yayınlanan Sakarya Fırat dizisinde Er Mahmut karakterini canlandırmış ve izleyicinin beğenisini kazandı. Torbacı’nın Esrarı adlı filmin senaryosunu kendisi yapıp çekimlerini İstanbul ve Amsterdam’da tamamladı. Yazdığı, yönettiği ve oynadığı Karşı Cİnsle Tanışma Sanatı adlı tiyatro oyunu Isparta Sanal Cafe’de oynandı. Erkan Köstendil, Ulan İstanbul sinema filminde Karlos karakterini canlandırmıştır.

Çukur Dizisi Selim Kimdir? Tıklayınız!

Güz Sancısı, M.A.T, Mukadderat Tarot, Vakit, Babalar ve Evlatları, Merhamet ve İtirazım Var oyuncunun diğer projeleridir. Ercan Köstendil’in Altın Portakal dahil birçok kuruluş tarafından ödülü bulunmaktadır.Ercan Köstendil, 1.81 boyunda 74 kg ağırlığındaki oyuncu kahverengi göz ve saç rengine sahiptir. Oğlak burcudur.

Erkan Kolçak Köstendil Videosu!

Çukur dizisinde Vartolu karakteri hakkında ne söyleyebilirsiniz? Erkan Köstendil’in oyunculuğunu beğeniyor musunuz? Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

 

Etiketler: çukur dizisi vartolu gerçek adı çukur dizisi vartolu kimdir çukur dizisi vartolu oynadığı diziler çukur dizisi vartolu sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL