Çukur Dizisi Sultan ( Perihan Savaş) Kim? Rol Aldığı Diziler?

Çukur Dizisi Sultan ( Perihan Savaş) Kim? Rol Aldığı Diziler?

Yazar: Emre Çukur

Show Tv de yayınlanacak olan Çukur dizisi tüm heyecanı ile beklenirken diziye yeni karakterler de dahil oluyor. Daha önce Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli gibi önemli kişileri buluşturan diziye Perihan Savaş gibi önemli bir isim daha dahil oldu. Yılların deneyimi Çukur dizisi ile bir kez daha izleyici karşısına geçecek. Peki Çukur dizisinde Sultan rolü ile oynayacak Perihan Savaş kimdir? Kaç kere evlenmiş, kaç çocuğu vardır? Hangi dizi ve sinemalarda rol almıştır?

Çukur Dizisi Sultan ( Perihan Savaş) Kim? Rol Aldığı Diziler?

Perihan Savaş 1955 İstanbul doğumludur. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Asıl adı Şerife Perihan Savaş’tır. İlk rolünü 5 yaşında iken İstanbul Şehir Tiyatrosunda oynadı. 1970 yılına kadar tiyatro çalışmalarına katılarak bir çok tiyatroda yer aldı. Perihan Savaş ilk sinema rolünü ise Şehzade Simbat Kaf Dağında sinema filminde ufak bir rolle oynadı.

Perihan Savaş 1972 yılında Korkusuz Beşler sinema filmi ile başrol oynayarak sinema hayatına devam etti. Yaklaşık 120 sinema filminde rol aldı. Bir dönem de sahnelere çıkarak şarkıcılık yaptı. Perihan Savaş’ın rol aldığı diğer projelerden bazıları şöyledir: 1972 Para, 1973 Nefret, 1974 Taşralı Kız, 1975 Deli Kız, 1976 Perişan, 1977 Satılmış Adam, 1978 Kılıç Bey, 1979 Kara Yazma, 1985 Sosyete Şaban, 1992 Mahallenin Muhtarları, 2005 Yanık Koza.

Çukur Dizisi İdris Koçovalı Kimdir? Tıklayınız!

Perihan Savaş’ın Altın Portakal da bir de ödülü bulunmaktadır. Perihan Savaş ilk evliliğini 13 yaşında bir askeri okulda okuyan Nedim Bey ile nişanlanmış fakat 6-7 ay sonra boşanmıştır. Anlaşmalı bir evlilik olduğunu söylemiştir. İbrahim Tatlıses ile olan birlikteliğinde Melek Zübeyde isminde bir kızı olmuştur. 1987 yılında ise Yılmaz Zafer ile bir evlilik yapmış Savaş Zafer isminde bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Perihan Savaş 1.65 boyunda ve 56 kg ağırlığındadır. Koyu kahverengi saç ve göz rengine sahip oyuncu Oğlak burcundur. Perihan Savaş eşi Yılmaz Zafer’in kalp krizi geçirmesi sonucu uzun süre kendisine bakmış ve örnek bir tavır sergilemiştir. Kendisine yeni dizisinde başarılar diliyoruz.

Perihan Savaş Videosu!

Sizce Perihan Savaş Çukur dizinde hangi rolde oynarsa daha iyi performans çıkartabilir? Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Etiketler: çukur dizisi sultan gerçek adı çukur dizisi sultan oynadığı diziler çukur dizisi sultan sevgilisi sultan kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL