Çukur Ezgi Kim? Dizideki Rolü Ne?

Çukur Ezgi Kim? Dizideki Rolü Ne?

Yazar: Emre Çukur

Sezon finaline çok az bir süre kala kadrosuna sürpriz isimleri konuk eden ve diziyi heyecanlı hale getiren Çukur’da Ezgi etkisi bu hafta izleyenleri bekliyor. Dizinin 29. bölümde kısa bir zaman diliminde izlediğimiz oyuncu seyircinin dikkatini çekti. Çukur dizisi Ezgi kim? Dizdeki rolü ne?

Bu akşam yayınlanan 29.cu bölümde Ezgi karakterine hayat veren Selen Uçer, konuk oyuncu olarak izleyicisiyle buluşacak. Ödüllü oyuncu Selen Uçer’in canlandırdığı Ezgi karakteri Sena ve Emrah ile bağlantılı bir isim. Dizinin bu akşam yayınlanan bölümünde Sena ve Emrah’ın karşısına çıkacak. Özellikle Alperen Duymaz’ın hayat verdiği Emrah karakteriyle olan sahnesi tansiyonu ve gerilimi yükseltecek.

Emrah ve Sena’yla nasıl bir bağlantısı var onlarla karşı karşıya gelme sebebi ne? Bu akşam yayınlanacak bölümde ortaya çıkacak. Çukur dizisi Ezgi kim sorusunu yanıtladıktan sonra diziye renk katan bu role hayat veren Selen Uçer kim sorusunu yanıtlayalım. 5 mayıs 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Annesi ve babası kimya mühendisidir.

Karışık bir eğitim hayatı olan Uçer, Avusturya Lisesi,  Boğaziçi Üniversitesi’nin kimya bölümünde eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi tiyatro oyunlarında yer aldı. Ayrıca yarı zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümünde eğitim almaya devam etti. Bir yıl kadar Akademi İstanbul’da burslu olarak eğitim aldı. Akabinde Chicago Roosevelt Üniversitesi’nde yine burslu olarak yüksek lisans yaptı. Oyunculuk alanında alınması gereken bir eğitimi almak için elinden geleni yaptı.

Çok sayıda ödülleri vardır. Rol aldığı başlıca projeler; Beni Böyle Sev, İffet, Hanımın Çiftliği, Deli Saraylı, Büyük Oyun, Kıskanmak, Bir İstanbul Masalı ve Binbir Gece. Tiyatrodan hiç bir zaman kopmamış ve sahne almaya devam etmiştir. Her rolün üstesinden gelmeyi başaran Selen Uçer, ister komedi ister dram ister gerilim oldun girdiği her rolün hakkını veriyor.

Çukur dizisinde geçtiğimiz bölüm duayen tiyatro oyuncusu Haldun Dormen eski sihirbaz Şanar karakteriyle yer almıştı. Aynı şekilde Selen Uçer de dizide kısa bir süre yer alacak. Kendisini Çukur dizisi Ezgi rolüyle izlemekten büyük keyif duyduk. Başarılarının devamını dileriz.

Etiketler: çukur dizisi ezgi kim çukur dizisi ezginin gerçek adı ne çukur ezgi kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL