Çukur Paşa Ölecek Mi?

Yazar: Emre Çukur

Çukur dizisi Paşa ölecek mi sorusu 29. bölüm önizleme sahnesi yayınlanır yayınlanmaz izleyici tarafından araştırılmaya başladı. Dizide önemli karakterlerden birine hayat veren Paşa Selim’in verdiği direktifler doğrultusunda Emrah ve Vartolu tarafından öldürülecek mi? İdris Koçavalı’nın en değer verdiği adamlardan biri olan Çukur Paşa ölecek mi? Diziden ayrılacak mı?

Koçavalı ailesinin bir üyesi olmasına rağmen  hırsı yüzünden Çukur’un karşı tarafın eline geçmesini isteyen Selim; Emrah, Vartolu ve Nazım’a bu konuda rehberlik etmeye karar verir. Daha önce Baykal’a da bununla ilgili tüyolar verdiğini fakat onun dinlemediğini söyleyen Selim, kendi aklıyla kendi planıyla ve  onun söyledikleriyle ilerledikleri halde başarılı olacaklarını söyledi ve masadakiler tarafından bu fikirleri onaylandı.

Paşa’nın öldürülmesiyle işe başlamaları gerektiğini söyledi. Vartolu’dan Paşa’nın bugüne kadar yaptığı bütün iyi şeyleri yıkmanın tek yolunun onu öldürmek olduğunu dile getirdi. Masadaki herkesin bu fikri onaylaması Paşa ölecek mi öldü mü 29. bölümde diziden ayrılacak mı sorularını akıllara getirdi.

Paşa daha önce defalarca namlunun hedefinde yer almıştı. Fakat her defasında kurtulmanın yolunu bulmuştu. Hatta İdris Koçavalı’dan sakladıkları sır yüzünden Çukur’dan kovulmuşlardı. Daha sonra Vartolu’nun eline geçmişler ve saatlerce eziyet görmüşlerdi. ilkinde Vartolu’nun elinden kurtulmayı başaran Paşa, bu sefer ölecek mi?

Paşa’yı öldürme girişimi bu bölümlerde olmayacak. Dizinin sezon finaline sadece 5 bölüm kaldı. Yeni sezona heyecanlı bir sonla girmek isteyen dizi, Paşa’nın vurulma ve ölümle burun buruna geldiği sahneyi sezon finaline koyabilirler. Böylece seyirci  Çukur paşa ölecek mi? öldü mü? sorularıyla heyecanlı bir sezon tatili geçirecek ve dizinin heyecanı diri kalmış olacak.  Selin ne kadar Çukur’a ihanet etse de eğer konu ailesine ve Yamaç’a zarar vermeye kadar giderse bu duruma bir son verecektir.

Çukur dizisi Paşa ölecek mi konusuna gelince. Paşa ilerleyen bölümlerde ölecek. Arkasından Emmi’nin de öleceğini düşünüyoruz. Çukur’un üç atlısından biri olan Paşa yeni sezonda kadroda olmayacak.

Etiketler: çukur dizisi paşa ölecek mi çukur paşa ölecek mi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL