Çukur Son Bölüm Özeti? Çukur Son Bölümde Neler Yaşandı?

Çukur Son Bölüm Özeti? Çukur Son Bölümde Neler Yaşandı?

Yazar: Emre Çukur

Türkiye’nin en fenomen dizilerinden biri olan Çukur’un 107. Bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Peki Çukur son bölüm özeti nasıldı? Bilindiği üzere Çukur dizisinde son haftalarda yaşanan gerilimler ve olaylar herkesi ekran başına kilitledi. Özellikle abi Selim karakterinin acı bir şekilde ölümü hem Çukur halkını hem de Türk televizyon izleyicisini derin bir yasa boğdu. Peki Çukur son bölüm özeti nasıldı? Çukur son bölümde neler yaşandı?

 

Akın’ın Saldırısı

Selim’in oğlu Akın’ın babasının ölüm haberiyle birlikte adeta dünyası başına yıkıldı. Bu derin acıyla birlikte kendince bir intikam planı yaptı ve bir gece vakti yalıya saldırdı. Yalıyı denizden tarayan Akın, düşmanlarından birini yaralamayı başardı. Ancak aklında ki gibi bu kişi ne yazık ki ölmedi.

 

Selim’in Cenazesi

Bilindiği üzere Selim, geçtiğimiz sezonlarda hem babasına hem Yamaç’a hem de Çukur’a olan ihanetiyle en arada kalan karakterlerden biriydi. Herkes onu sevip sevmemekte tereddüt ediyordu. Ancak Selim’e yapılan cenaze töreni adeta herkesi derinden yaraladı ve üzdü. Selim’in cenazesinde oldukça duygusal anlar yaşandı ve tüm Çukur, Selim’e son vedasını göz yaşları içinde etti.

 

Çağatay ve Ogeday Cephesi

Çukur son bölüm özeti

Çağatay, ne yazık ki Ogeday’ın annesinin yardımıyla geri dönmesi ile birlikte elinde bulunan tüm kozları kaybetti. Bu kozu kaybetmesiyle birlikte Çağatay, kendini bir anda Cengiz’in hedefinde buldu. Ancak Çukur son bölüm özetinde gördük ki Çağatay bu kadar kolay pes etmeyecek ve tüm işleri kendi lehine çevirmenin yollarını arayacak. Ancak bu hiçte kolay değildir. Çağatay, ayrıca İdris’in tapularını çalıp yengesine veren ve Ogeday’ın kurtulmasını sağlayan kuzenine de oldukça sinirlidir.

 

Cengiz Cephesi

Çukur son bölüm özeti

Cengiz, Çağatay’ın Selim’e olan hain planını ve Selim’in hazin ölümünü öğrendikten sonra bir nebze sevinmiş olsa da artık kendini Yamaç’ın azabından koruması gerektiğinin farkındadır. Ancak Cengiz’in elinde oldukça güçlü bir koz bulunmaktadır. O da Yamaç’ın hamile sevgilisi Efsun. Hal böyle olunca bir durumda da Yamaç’ın elleri bağlanmaktadır. Ancak Yamaç, Cengiz’i tarihten silmeye oldukça kararlıdır ve Efsun’u Çukur’a götürüp bebeğini orada doğurup büyütmesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Etiketler: çukur 137. bölüm çukur son bölüm çukur son bölüm özeti


Yorum yaz