Çukur Vartolu Saadettin Nereli? Doğubeyazıt Nerede? Doğubeyazıt Diye Bir Yer Var mı?

Çukur Vartolu Saadettin Nereli? Doğubeyazıt Nerede? Doğubeyazıt Diye Bir Yer Var mı?

Yazar: Emre Çukur

Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Çukur son bölümü ile aksiyon dolu sahnelerin yaşanmasına neden olmuştu. Dizide Yamaç Sena ve babası İdris’i kurtarmak için büyük bir çaba sarf etmiş ve sonunda ikisinide kurtarmıştı. Ancak bölümün sonunda Yamaç Serdar’ı kısıktırmış, işini bitirecekken Sena elinde silah yine Yamaç’ın işine karıştı. Ortalığı karıştıran Sena Yamaç’ın dikkatini dağıtırken Serdar ise silahına uzanır ve bu sırada Sena Yamaç diye bağırır. Kimin vurulduğu 10. bölümde netleşecek. Daha doğrusu Serdar’ı kimin vurduğu. Çukur 10. bölümde Yamaç babası İdris’e Vartolu hakkında malumat verirken Vartolu’nun Vartolu olmadığı küçükken İstanbul’a yerleştiği ve Doğubeyazıt’tan kaçakçı olarak çıktığından bahsediyor. Peki Yamaç’ın bahsettiği Doğubeyazıt nerede? Böyle bir yer var mı? Yazımızda..

Çukur Vartolu Saadettin Nereli? Doğubeyazıt Nerede? Doğubeyazıt Diye Bir Yer Var mı?

Show Tv ekranlarında Pazartesi günü ekranlara gelen Çukur 9. bölümde yine aksiyon, acı ve mutluluk dolu olarak geçerken Sena ve İdris’in kaçırılması Yamaç’ı delirtmiş ve Yamaç ikisinide kurtarmayı başarmıştı. Çukur dizisi 10. bölüm2den ilk sahne yayınlanmış ve Vartolu Saadettin’in aslında Vartolu olmadığı küçük yaşta annesi ile İstanbul’a geldiği ve aslında Vartolu olmadığı ve İstanbul’da annesinin öldüğü babası hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmadığı dedesinin ise bir kaç zaman sonra öldüğünü, Vartolu’nun ise Doğubeyazıt’tan kaçakçılık işi yaparak ortaya çıktığını söylüyor. Peki Doğubeyazıt diye bir yer var mı?

Doğubeyazıt Ağrı ilinin bir ilçesidir. Ağrı Dağı’na yakın bir mesafede olan Doğubeyazıt, Anadolu’nun doğusunda Trabzon İran transit şose yolu üzerinde eskilerin istasyon dediği Sarıova denilen yerde kurulmuştur. Merkez İlçenin 93 km doğusunda Erzurum- İran yolu üzerindedir. Ağrı’nın en eski tarihi gelişmiş ilçesidir. Toprakları düz bir alandadır. Ancak çevresi yüksek dağlar ile çevrilidir. Doğusunda İran, Güneyinde İran ve Van- Muradiye, Batısında Diyadin, Taşlıçay, Kuzeyinde Iğdır bulunmaktadır.

[pembetext]Çukur Aliço’nun Çikolata ile İmtihanı? Tıklayınız![/pembetext]

Doğubeyazıt’ın çevresinde Ağrı Dağı, Küçük Ağrı Dağı, Tendürek Dağı, Kale Tepe, Arı Dağı, Göller Tepe gibi volkanik yükseltiler bulunurken buralarada geniş düzlük yayla alanları da bulunmaktadır. İlçenin ekonomisi sınır ticareti, hayvancılık ve tarıma dayanmaktadır. Sınır ticareti arttığı için ilçenin nüfusu da gelişmektedir ve yeni iş sahaları artmaktadır. Önemli turizm yerleri ise İshakpaşa Sarayı, Ahmet-i Hani, Ağrı Dağı, Nuh’un Gemisi’dir.

[mavitext]Çukur Celasun Sol Kolunu Neden Kullanmıyor? Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: çukur doğubeyazıt meke çukur doğubeyazıt nerede çukur vartolu saadettin nereli çukur yamaçın bahsettiği doğubeyazıt neresi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL