Çukur Veli Cevher Kimdir? Karakter Analizi!

Çukur Veli Cevher Kimdir? Karakter Analizi!

Yazar: Emre Çukur

Çukur’da tansiyon düşmek bilmiyor. Hikaye her bölüm farklı bir heyecanla ekranlara geliyor. Dizide yeni bir karakter ortaya çıkıyor. Veli Cevher karakteri kimdir? Gerçek adı ne, hangi dizilerde oynadı, işte detaylar…

Çarpışma dizisinden bir oyuncu Çukur’a misafir olarak giriş yapıyor. Genelde Amerikan dizilerinde olan spin off ülkemizde de bazı dizilerde oldu. Şimdi ise Çukur’da gerçekleşiyor. Spin of nedir, kısaca bahsedelim. Spin of; dizilerde çok sevilen ve tutan bir karakterin aynı isim ve karakterle başka bir dizide yer alması anlamına geliyor.

Bu teknik yada yöntem Amerika’da sıklıkla yapılıyor. Şimdi ise aynısı Çarpışma ve Çukur dizilerinde olacak. Çarpışma’nın sevilen karakteri Veli Cevher, konuk oyuncu olarak Çukur dizisine giriş yapacak. Vartolu ile karşılıklı sahneleri heyecan oluşturacak. Peki Veli Cevher kimdir?

Veli Cevher, karanlık dünyanın büyük işler çeviren bir aktörüdür. Kimse izini bulamaz, hiçbir kameraya görüntü vermez, dinlemelere takılma ihtimaline karşın sürekli hat değiştirir. Herkese ve her şeye karşı büyük bir güven sorunu vardır. Acımasız ve merhametsiz biridir. Çarpışmanın kilit noktasındaki isimdir. Veli Cevher şimdi aynı karakter ile Çukur’da karşımıza çıkıyor.

Veli Cevher karakterini canlandıran oyuncu ise Onur Saylak’tır. Yabancı Damat, Kod Adı Kaos, Asi, Nefes, Gönülçelen, Sensiz Olmaz, Ağır Roman, Hayat Ağacı, Hatırlı Gönül ve son olarak Vatanım Sensin gibi projelerde yer alan Saylak aynı zamanda yönetmen tarafıyla da dikkat çekiyor. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim aldıktan sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü kazanmıştır. Ankara Devlet Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda rol alarak sektöre giriş yapmıştır.

Etiketler: çukur cevher kimdir Çukur Veli Cevher Kim Çukur veli kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL