Çukur Yunus Kimdir, Gerçek Adı Ne, Karakter Analizi?

Yazar: Emre Çukur Kim Kimdir

Çukur’da bir ayrılık yaşanmış ve sevilen karakter Kemal ölerek diziden ayrılmıştı. Kemal’in ayrılması ile diziye yeni isimler de dahil oluyor. Bunlardan biriside Yunus karakteri oldu. Yunus kimdir, nasıl bir karakter, gerçek adı ne, hangi dizilerde oynadı?

Kemal’in ölmesi ile yeni karakterler Çukur’a girmeye devam ediyor. Buda dizinin hikayesinde değişikliğe gidildiği izlenimi uyandırmıştı. Gelen bilgilere göre dizide senaryo gereği farklı olaylar ekranlara gelecek. Yunus karakteri de diziye dahil olan bir karakter. Yunus’u canlandıran oyuncu Nazmi Kırık’tır.

1976 Diyarkabır doğumlu olan Nazmi Kırık, doğduğu Diyarbakır’da liseden sonra dans ve tiyatro eğitimi aldı. Tiyatroyu MKM bünyesinde bir çok çalışma ile sürdürdü. Buradaki çalışmaları gereği bir çok defa tutuklandı. Sonrasında İstanbul’a geldi. İstanbul’da tiyatro çalışmalarına devam eti.

tıkla>>> Çukur Hans Zimmerman Kimdir, Karakter Analizi, Oynadığı Diziler?

Güneş’e Yolculuk filmi ile 1999 yılında beyaz perdeye adım attı. Sonrasında ise Fotoğraf 2000, Küçük Özgürlük 2003, Sıfır Kilometre 2005 gibi filmlerde rol aldı. Küçük Özgürlük ve Fotoğraf filmleri ile Cannes’da seyirci ile buluştu. 58. Cannes film festivalinde Sıfır Kilometre filmi ile ödül aldı.

tıkla>> Çukur’un Kemal’i Diziden Ayrıldı mı? Uğur Yıldıran’ın Yeni Projesi Ne?

Halen sinema ve dizi projelerine devam eden Kırık, Türkiye ve Almanya’da çalışmalarına devam ediyor. Yunus diziye dahil olan Hans karakterinin en yakın adamıdır. Alman merkezli suç örgütünün başı olan Hans Zimmerman’ın sağ kolu olarak karşımıza çıkacak olan Yunus dizide dengeleri değiştirecek. Çukur’da oynadığı Yunus karakteri ile ilgili detaylar yakında haberimizde olacak.

Etiketler: çukur yeni oyuncular çukur yunus kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL