Çukur’a RTÜK’ten Ceza 2 Hafta Yayınlanmayacak! Hangi Günler Yok?

Show Tv’nin dram, aşk ve suç türünde ekranlara gelen dizisi Çukur’dan kötü haber geldi. Sosyal medya fenomeni bir hesaptan dizinin ceza aldığı bilgisi paylaşıldı. Bilgi doğru mu, Çukur’a ceza geldi mi, hangi günler yayınlanmayacak?

sosyal medyada adolftaysimli bir kullanıcı dizinin RTÜK tarafından yayın yasağı aldığını söyledi. Hesap yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

“RTÜK’ten Çukur dizisine 2 hafta yayın yasağı. Radyo ve Televizyon Üst kurulu haftalık toplantısında vatandaşlardan gelen şikayetleri ele aldı. Şİddet sahneleri yer aldığı değerlendirilerekÇukur dizisini yayımlayan televizyon kanalı Showtv’ye idari para cezası verilmesine ve 2 hafta dizinin yayınlanmaması kararlaştırıldı” dedi. Peki bu haber doğru mu doğruysa dizi hangi günler yayınlanmayacak.

Öncelikle şunları söylemek lazım, geçtiğimiz sene de böyle bir bilgi paylaşılmış ancak bu haberin doğru olmadığı kısa bir süre sonra anlaşılmıştı. Şuan için kanaldan ve yapım şirketinden resmi bir açıklama gelmedi. Bu söylemekte yarar var. Bir diğer önemli nokta bu tarz yasaklar kanala tebliğ edildikten sonra kanal dizinin fragmanını yayınlamaz ve konu ile ilgili açıklama gelir.

Şuan Çukur’un yeni bölüm fragmanları yayınlandı. Yani dizi 4 Şubat Pazartesi günü ekranlara gelecek. Ancak karar kanala tebliğ edildikten sonraki haftalarda eğer bilgi doğru ise dizi yayınlanmayacaktır. İlgili haberi de anında sizlerle paylaşırız. Şuan için bilginin doğruluğu kesin değildir.