Çukur’da Çıkan Peak Reklamı Nedir? Peak.com Hakkında Herşey

Çukur’da Çıkan Peak Reklamı Nedir? Peak.com Hakkında Herşey

Yazar: Emre Dizi Haberleri

18 Şubat Pazartesi günü Çukur’un yeni reklamında ekranlara gelen bir reklam herkesi şaşırttı. Bir dakdilo ile ekranlara yazılan yazılar izleyenleri bir anda şaşkına çevirdi. Ekranlara gelen reklam pink’in reklamıydı ve izleyenler pink hakkında bilgi aramaya çalıştılar. Peki peak nedir, ne iş yapar, peak’te çalışmak nasıldır? Peak.com nedir?

Peak.com Nedir?

Peak kısaca mobil telefonlar için oyunlar yapan bir şirkettir. Asıl ilgi alanı mobil oyunlar olan Peak, İstanbul merkezli bir şirkettir. 2010 yılında çalışmalarına başlayan Peak.com 300 milyondan fazla insana ürünleri ulaştırmaktadır. Çalışanlarına önem veren firma aynı Çukur’da İdris babanın dediği gibi “insan” biriktirmektedir. İşini layıkıyla yapan, iş ahlakını benimsemiş, neden-nasıl-niçin gibi soruları iş odaklı soran ve çalışmaktan usanmayan kişiler aramaktadır. İşte reklamlarda çıkan peak.com metni;

“Hoş geldin!

Biz bir takımız, İstanbul’dan.

Yolculuğumuz 8 yıl önce, Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma hayaliyle başladı.

Takım olmayı ve gelişmeyi her türlü başarının önüne koyarak ilerledik. Dünyaya etki edecek ürün ve teknolojilerin ancak bu anlayışla yaratılacağına inandık.

Bugün, dünyanın en büyük mobil uygulama geliştiricilerinden biriyiz. Ürünlerimiz 193 ülkede, 300 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Hayallerimiz ise bunun çok daha ötesinde.

Milyarlarca insanın hayatına dokunan teknolojiler geliştirmek ve dünyayı değiştirmek için takım arkadaşları arıyoruz.

İşte bu nedenle sana ulaşmak istedik. Bizim için tecrübelerinin değil, hayallerinin büyüklüğü önemli.

Seni sonuna kadar destekleyen bir ekibin olsun istiyorsan, tanışalım.”

İsterseniz pink’i bir de kendilerinden dinleyelim. Pink nedir, ne anlama gelir? İşte Peak’ın dilinden Peak… “Bizim için ilerleme, hata yapma korkusu olmadan başlatmak ve ilerletmek anlamına gelir. Peak, insanlardır. Peak, çok sayıda farklı geçmiş ve disipline dayanan insanları toplayan bir topluluktur. İnsanların sevdiği ürünleri yaparak yüz milyonlarca insana ulaşıyoruz.”

“Peak, İstanbul’dan global bir tüketici teknolojisi şirketi kurma hayali üzerine kuruldu. 2010 yılında yolculuğumuza gelecek için tohum ekme vizyonuyla başladık.

Peak’teki hedefimiz yüksek yetenekleri, güçlü değerleri ve Peak’lerin hikayesini biçimlendirme arzusu olan insanları bir araya getirmektir.

Büyük hayallerimizi gerçekleştirmeye başlamak için, mobil oyunları ilk ve ana odak alanımız olarak seçtik. Oyun oynamak, yaş, cinsiyet veya milliyeti aşan gerçek evrensel etkinliklerden biridir ve doğru ürüne inanıyoruz, dünya çapında milyarlarca insana ulaşabileceğimize inanıyoruz.”

“Amacımız, kullanıcılarımızın hayatlarını zenginleştiren ürünler sunmaktır. Yaptığınız iş dünya çapında ürünlerimizi kullanan yüz milyonlarca insan tarafından takdir edilecektir. Yeni zirvelere ulaşmak için desteklenecek ve destekleneceksiniz ve küresel bir teknoloji şirketinin (Peak) evriminin bir parçası olacaksınız.

Peak ekibi, dünyadaki sayısız milyon insanın hayatına çoktan dokundu. Sadece gemide neler yapabileceğimizi hayal edin.” Peak’in teknolojisi 300 milyonda fazla insana ulaşmaktadır.

Peak’ta İş Alımı Nasıldır, Peak’te Nasıl Çalışabiliriz?

Peak’ta şuan için toplamda 60 açık pozisyon vardır. Açık pozisyonların bölümleri ise; Mühendislik 12, Ürün 9, Pazarlama 3, Büyük Veri Bölümü 6, Bulut Platformu 3, Sanat 12, Müşteri Deneyimi 3, Finans ve Strateji 2 ve son olarak İnsan Kaynakları 5 açık pozisyonu bulunmaktadır. Bu alanlarda kendi içlerinde belli uzmanlık alanlarına bölünmektedir. Peak’ın resmi internet sitesinden açık pozisyonların ayrıntılarını görebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

Etiketler: çukur peak reklamı çukur peak.com çukur pink reklamı çukur pink.com nedir Peak Games Peak nedir Peak.com peak.com nedir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL