Çukurdere Azim Kimdir? (Cihan Ünal) Damla’nın Dedesi

Çukurdere Azim Kimdir? (Cihan Ünal) Damla’nın Dedesi

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Fox Tv ekranlarında yayınlanacak olan ve çekimleri devam eden dizi Çukurdere de kadrolar şekillenmeye başladı. Bu kadrolardan bir tanesi de dizide Damla’nın dedesi Azim karakteridir. Azim karakterini canlandıran oyuncu ise Cihan Ünal’dır. Cihan Ünal kimdir? Tanıyalım..

Çukurdere Azim Kimdir? (Cihan Ünal)

1946 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde dünyaya geldi. Oyuncunun abisi ve ablasında sanatçıdır. Babası ise ilköğretim öğretmeniydi. İlkokulu Tosya ve Kırıkkale’de okuyan oyuncu Ankara Cebeci orta okulundan mezun oldu. Lise yıllarında Ankara Radyosu Çocuk Kulübü, Ankara Radyosu Tiyatrosu, Ankara Halkevinde tiyatro kurslarına katıldı. Ankara Radyosu Arkası Yarın programlarında çalıştı. 1964 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına giren oyuncu mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptı.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda mimik, diksiyon derslerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi’nde de bu yönde dersler verdi. Bir süre Londra’ya eğitim için gitti. Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılan Ünal sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçti. Evita’daki Che rolünü canlandırdı. 1980 yılında 4. Murat dizisinde rol alarak tanındı. Sonrasında Osmancık dizisinde Osman Gazi rolünü canlandırdı.

Cihan Ünal 4 kez evlendi. ilk evliliğinden Irmak Ünal adında bir kızı vardır. 1983 yılında Türkan Şoray ile evlendi ve Yağmur Ünal adında bir kızı oldu. 3. evliliği bilinmiyor. 4. eviliğinde ise 2000 yılında Nazlı Tazebay ile evlendi 2002 yılında boşandı. Şeytan, Gül ve Bülbül, Yedi Kocalı Hürmüz, Herhangi bir Kadın, Seni Kalbime Gömdüm, Mine, O Kadın, Seni Seviyorum, İhlas Fırtınası, Kalbimdeki Düşman ve Nisan Yağmuru rol aldığı projelerdir. Oyuncu Star Tv ekranlarında yayınlanan dizi Söz’de rol aldı.

[mavitext]Çukurdere Damla Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Cihan Ünal Video!

Etiketler: çukurdere azim gerçek adı çukurdere azim kimdir çukurdere azim oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL