Çukurdere Maksude Kim? (Ahu Sungur)

Çukurdere Maksude Kim? (Ahu Sungur)

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Fox ekranlarında yayınlanacak olan dizi Çukurdere sıra dışı bir hikaye ile ekranlara gelmeye hazırlanırken diye yeni karakterlerde dahil olmaya başladı. Dizide Maksude karakteri merak konusu oldu. Maksude karakterini canlandıracak olan oyuncu ise Ahu Sungur oldu. Ahu Sungur kimdir? Tanıyalım..

Çukurdere Maksude Kim? (Ahu Sungur)

1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu hukukçu bir ailenin çocuğudur. Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya, Tiyatro Çisenti ve Tiyatro Kedide çeşitli oyunlarda yer aldı. Oyuncunun ilk dizisi ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ayrılsakta Beraberiz dizisi oldu. Hakan Yılmaz ve Jenset’in rol aldığı dizide Necmi Yapıcı, Belma Canciğer, Simge Selçuk, Tuluğ Çizgen gibi isimlerde yer aldı.

Ahu Sungur 2002 yılında tiyatrocu Suat Sungur ile evlendi. Bu evlilikten bir de oğlu oldu. Oyuncu Tiyatro Kedi’de Komiser Geldi isimli oyunda Semih Sergen ile başrol oynadı. 2014 yılında yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı senaryosunu Birol Güven’in yazarak yapımcılığını yaptığı Mandira- Filozofu komedi filminde rol aldı. Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Begüm Öner, Eser Eyüpoğlu filmde rol alan diğer oyunculardır.

2014-2016 yılları arasında yönetmenliğini Merve Girgin’in yaptığı O Hayat Benim adlı dizide Ezgi Asaroğlu, Ceren Moray, Keremcem, Oya Başar, Yeşim Ceren Bozoğlu, Sinan Albayrak Zerrin Sümer ile birlikte rol aldı. Ahu Sungur, Dadı, Aşk Meydan Savaşı, Kurşun Asker, Arka Sokaklar, Binbir Gece, Affedilemeyen, bu Kalp Seni Unutur mu? Adını Feriha Koydum, Umutsuz Ev Kadınları, Ben Bilmem Eşim Bilir gibi projelerde yer almıştır.

[pembetext]Çukurdere Damla Kimdir? Tıklayınız[/pembetext]

Ahu Sungur Binbir Gece Dizisi Videosu!

Etiketler: çukurdere maksude gerçek adı çukurdere maksude kimdir çukurdere maksude oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL