Çukur’un Yeni Dövmesinin (Sembolünün) Anlamı Ne? Yapan Kim?

Yazar: Emre Çukur

Çukur dizisi hafızalara kazınana bir sezon finaliyle ekranlara veda etti. Milyonları her pazartesi ekrana kilitleyen Çukur’da heyecanla beklenen sezon finali soluk kesen sahnelerle izleyenleri şaşırtmadı. İdris baba oğlu Selim’in Vartolu, Nazım ve Emrah’ın tarafında olduğunu öğrendikten sonra Çukur’u Vartolu’ya bıraktı. Çukur’un elden gitmesiyle ortaya Çukur’un yeni dövmesi çıktı. Çukur’un yeni sembolünün anlamı ne? 

Çukur dizisi sezon finalinde, Medet kendini Vartolu için feda etti. Vartolu’nun kollarında can veren Medet’in son anları izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Dikkat çeken detay ise Medet’i öldürüp Saadet’i kaçıran kişilerin parmaklarında Çukur’un yeni dövmesi (sembolü) bulunuyordu.

Yamaç ve Emrah’ın kavga sahnesi ise geceye damga vurdu. Emrah’ın kardeşi Nazım tarafından zehirlenmesi herkeste şaşkınlık yarattı. Emrah’ın Nazım’ı vurması bu kadar da olmaz dedirtti. Ayrıca Celasun ve Akşın’ın düğününü tarayanlar kim, kimler ölecek sorusu da sezon boyunca merak edilecek.

Çukur’da beliren silahlı ve tek tip giyimli kişilerin, duvarlarda yer alan çukur dövmesini silip üzerine farklı bir sembol çizmesi ise Çukurun yeni sembolünün anlamı nedir sorusunu akıllara getirdi. Çukur dövmesinin yeni anlamı, Çukur artık yıkıldı, içinde ne aile ne kardeş kaldı sadece çatısı kaldı. Bu sembolü yaptıran kişi Cumali olabilir çünkü dizide kardeşler birbirini arkasından vurdu. Cumali zaten hapisten ailesine düşman olarak çıkacak.

Çukur dizisi yeni sembolün anlamını daha ayrıntılı bir şekilde incelersek, Çukur için yeni bir dönemin başladığını Çukur’a hakim olan hiç kimsenin kalmadığını ve bundan sonra Çukur’un sadece iki çatıdan ibaret olduğunu  anlatan bir sembol.

Dizi baştan sonra küçük detaylarla bile izleyenlerde heyecan ve merak uyandırmayı başarıyor. Sizce Çukur dizisinin yeni sembolünü(dövmesini) yaptıran kişi kim?

Etiketler: çukurun yeni dövmesini kim yaptırdı çukurun yeni dövmesinin anlamı ne çukurun yeni sembolünün anlamı ne


Yorumlar

  • By KaaN

    Ben şahsen Cumali'nin Çukurun yeni sahibi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Cumali düğünde ailesini öldürmez. Ayrıca son sahnede Yamaç ve Vartolu Çukurda gezerken onlarla beraber 1 kişi daha var. Ben onun Cumali olduğunu düşünüyorum. İsterseniz (tabi varsa) sezon finalinin son 10 dakikasını bir daha izleyin.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL