Demet Akalın Nihat Doğan’a Neden Dava Açtı? Aralarında Ne Oldu?

Son zamanların en çok konuşulan konuları arasında Nihat Doğan ve Demet akalın yer alıyor. Magazin gündeminin en çok konuşan olay isimleri bu sefer karşı karşıya geldi. Ve Demet Akalın, Nihat Doğan’a dava açtığını açıkladı. Peki Demet Akalın, Nihat Doğan’a neden dava açtı? Aralarında ne oldu? 

Şarkıcı Demet Akalın’ın hasta kuzenine yardım etmediğini iddia eden Nihat Doğan, Demet Akalın’ı suçlayan ve aşağılayan eleştirilerde bulundu. Kuzeni, Daha önce kızı için Demet Akalın’dan yardım istemiş ve Demet akalın’dan olumsuz yanıt almıştı. Bu olay kamuoyunun gündemini uzun süre meşgul etmişti.

Tam konu unutulmuş ve kapanmışken kuzeninin kızının vefat ettiği haberi geldi. Bunun üzerine Nihat Doğan sosyal medya hesabından Demet Akalın’ı hedef alan şu sözleri yazdı: ”Sosyal medya hesaplarında timsah gözyaşı döken teyzen Demet Akalın çizmesine vermekle övündüğü 30 bin TL’yi sağlığın için harcasaydı, bugün sen de anneciğinle iftarını yapacak, karnen için gün sayacaktın. Demet Akalın’ın da çocuğu var. Rabbım onu çocuğuyla imtihan etmesin. Demet bir de acılı anneye 50 bin TL’lik dava açmış. Allah ıslah etsin seni. Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sanan kraliçelerle dolu.”

Nihat Doğan’ın bu ağır sözleri üzerine şarkıcı Demet Akalın’dan yanıt gecikmedi.  “O hayatının tazminat davası ve suç duyurusunu görecek.” şeklinde yanıt verdi. Sözlerini hemen icraata geçiren Demet Akalın, Nihat Doğan’ı mahkemeye vererek 3 ay koruma kararı aldı.

Demet Akalın basın mensuplarının tüm ısrarlarına rağmen konuyla ilgili konuşmazken eşi Okan Kurt olay yaratan açıklamalarda bulundu. Konunun gereksiz uzadığını Demet Akalın’ın akrabalarına gerekli yardımları fazlasıyla yaptığını bu konuda eşine fazla yüklenildiğini dile getirdi.

Şimdi gözler Nihat Doğan’ın üzerinde. Kendisinden konuyla ilgili açıklama gelir gelmez haberimizde yer alacaktır.

Sizler bu konuda kimi haklı buluyorsunuz?