Diriliş 116. Bölüm Özeti? 25 Nisan Fragmanı! Emir Saadettin Köpek Öldü mü?

Diriliş 116. Bölüm Özeti? 25 Nisan Fragmanı! Emir Saadettin Köpek Öldü mü?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul tüm heyecanı ile devam ederken dizinin son bölümünde Ertuğrul Gazi Saadettin Köpek’in tuzağına düşmüştü. Peki Diriliş Ertuğrul 25 Nisan Çarşamba günü fragmanı yayınlandı mı? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş 25 Nisan Çarşamba 116. Bölüm Özeti? Saadettin Köpek Öldü mü?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’da heyecan git gide artarken dizinin 25 Nisan fragman ve özeti yayınlanıncaya kadar dizi ile ilgili gelecekte olabilecek olaylar ve bazı görüşlerimizi paylaşmak istiyorum. Diriliş Ertuğrul dizisi ile ilgili izleyenleri sevindiren haber geldi. Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın dizinin bu sezon sona ereceği yönündeki açıklamalarından sonra izleyenlerin baskıları sonucu TRT yönetimi dizinin gelecek sezonda yayınlanması gerektiği yönünde istekte bulununca Diriliş Ertuğrul dizi gelecek sezonda ekranlarda olacak.

Bu sevindirici haber sonrası izleyicilerin bir sonraki sezon için de dizilerinin yayınlanması gerektiği yönündeki yorumları artarak devam ediyor. Dizi ile ilgili bir diğer konu ise; biliyorsunuz ATV ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisi ikinci haftasında Diriliş Ertuğrul dizisini totalde geçmiş ve sonraki bölümlerde diğer reyting gruplarında da çok yaklaşmıştı. Ancak zaman içinde bu fark kapanmaya başladı ve geçen hafta 0.4 gibi reyting farkı kaldı. Benim düşüncem bu akşamki bölüm ile birlikte bu farkında kapanacağı ve totalde Diriliş’in reyting liderliğini geri alacağını düşünüyorum.

[mavitext]Diriliş Sultan Gıyaseddin Tarihte Nasıl Öldü? Tıklayınız![/mavitext]

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul ve Sivas Valisi Sultan’ın aldığı destek ile Saadettin Köpek’in ölüm emrini yerine getirmek için harekete geçerek büyük bir plan yaparlar. Sivas Valisi Saadettin Köpek’i sefer öncesi Sivas’ta dinlenmesini sağlamıştı. Bu arada da Ertuğrul Saadettin’in işini bitirecekti. Ancak Günalp Ertuğrul’un planı anlamış ve Ertuğrul’u Saadettin’in öldürmeye geldiği anda ona tuzak kurmuştu.

Ertuğrul Gazi Saadettin Köpek’in işkencesine maruz kalmış ancak bu arada Günalp’in Saadettin’in gerçek yüzünü görmesi ile elinden kurtulmuştu. Sonrasında ise Saadetin ile karşı karşıya gelen Ertuğrul Gazi’nin Saadettin’i öldürmesi beklenirken tarihte Saadettin Köpek dizide şu an sultan olan Sultan Gıyaseddin tarafından öldürülmüştü. Burada da Saadettin’in öleceğini düşünüyorum. Sonrasında ise Selçuklu Devleti Moğol istilasına maruz kalmış, Gıyaseddin’in yerine büyük oğlu tahta geçmişti. Bunun ile birlikte Osmanlı’nın temelleri atılmıştı.

[mavitext]Sultan Gıyaseddin’i Hangi Oyuncu Canlandırıyor? Tıklayınız![/mavitext]

Diriliş Ertuğrul 25 Nisan Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.

Etiketler: diriliş 116. bölüm özeti neler olacak diriliş 25 nisan neler olacak özeti diriliş saadettin öldü mü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL