Diriliş 2 Ocak Fragmanı 130. Bölüm Özeti ve İpuçları. Diriliş 2 Ocak Yayınlanacak mı

Diriliş 2 Ocak Fragmanı 130. Bölüm Özeti ve İpuçları. Diriliş 2 Ocak Yayınlanacak mı

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Metin Günay yönetmenliğinde tarih ve aksiyon konusuyla 4. Sezonda da her çarşamba TRT 1 ekranlarında yerini alan Diriliş Ertuğrul reyting rekoru kırmaya devam ediyor. Diriliş Ertuğrul Diriliş 2 Ocak Fragmanı 130. Bölüm Özeti ve İpuçları hakkındaki bilgiler günceldiziprogram.com adresinde.

Selcan’ın obasının Moğollar tarafından baskına uğraması ve yaşanılan kötü hadiseler, Ertuğrul ve Halime anayı oldukça yıpratmıştı. Fakat Ertuğrul a Gündoğdu tarafından gelen mektupla rahatlamışlar bir nebze de olsa içleri ferahlamışti.

Bu arada baskınları yapan kişinin beybolat olduğu albastı adında biri ve bu kişinin ibilgenin abisi olduğu anlaşılmıştır. Fakat henüz bu bilgi yayılmamısti. Ertuğrul aksakallılarla görüşme yapmış Anadolu’da moğollara karşı isyan başlatmaya karar vermişlerdi. Dragos ise bu arada güven kazanmak için ilbilgilere tuzak kurmuş ve bu haberi yine kendisi vererek zangoç kimliği ile güven tazelemiştir.

Ertuğrul ise bu arada lais’in yaptıklarından sonra onun bulurak dragos’un adamı olduğunu anlayarak cezasını vermiştir ve onu öldürmüştür. Dragos lais’in ölümünü görmüş ve yeni planlar içerisine girmiştir. Yeni planları dahilinde Ertuğrul ve İlbilge ve abisini karşı karşıya getirecektir. Beybolat acele etmiş ve vergiden gelen altınları götürmek için yola koyulmuştur. Kardeşi için herşeyi göze aldığını gösterir. Ertuğrul ise bunun doğru olmadığını ve daha dikkatli olunması gerektiğini söylese de çok dinleşilmemiştir.

Dragos ise ikili arasında bulunan bu uyuşmazlığı kullanarak birbirine düşürme planları tıkır tıkır işletmektedir. Ertuğrul ise her seferinde kendisi üzerine kurulan tuzakları bozmanın bir yolunu aramaktadır. Dragos adamlarına emir vererek Beybolata pusu kurdurarark altınları almıştır. Altınların sahte çıkmasıyla Dragosun planı sekteye uğramıştır.

Bu arada Dragos Beybolatın kardeşi ilbilgeyi kaçırarak bu savaşta bir adım öne geçtiğini gösterir. Dragos başka bir adamını Dargos olarak göstermiş ve Ertuğrul’un karşına çıkarmıştır. Dragosun elinde olduğunu bile DErtuğrul ve Beybolat çıkmaza girmiştir.Ertuğrul’un İlbilgeyi kurtarma oplanları nasıl olacak? Diriliş 2 Ocak Fragmanı 130. Bölüm Özeti ve İpuçları

Moğolların ölüm listesinde olan alimler ise yine Ertuğrul’un himayesine geçecektir. Beybolat ın söğüt’e gelmesi ile kayılar yeniden şekillenmiş Umuroğulları arasındaki durum ise karışmaya ramak kalmıştır.

Diriliş Ertuğrul 129 bölümü geride bırakırken 130 bölüm heyecanla beklenir oldu. fakat Diriliş Ertuğrul 130. bölümü 2 ocak yani yılbaşı tatiline denk gelmesi dolayısı ile var mı yok mu diye merak eden çok izleyici oldu. Diriliş Ertuğrul 2 ocak varmı yokmu Diriliş Ertuğrul 2 ocak’ta yeni bölüm yayınlanacak mı soruları gündeme geldi.

Bununla ilgili detaylı bilgileri Diriliş varmı yokmu diye merak edenler için Diriliş Ertuğrul 2 Ocak yayınlanacak Trt1 yayın akışı içinde olacaktır.

Diriliş Sedrettin Konevi Hakkında Bilgiler İçin Tıklayınız

 

Etiketler: diriliş 2 ocak neler olacakü diriliş 2 ocak özet ragman


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL