Diriliş Bamsı Ölecek mi? Tarihte Bamsı Beyrek Nasıl Ölmüştür?

Diriliş Bamsı Ölecek mi? Tarihte Bamsı Beyrek Nasıl Ölmüştür?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ile ekranlara gelirken dizinin önemli karakterlerinden Bamsı Beyrek’in ölüp ölmeyeceği merak edildi. Bamsı ve Gündüz cenk anında zor anlar yaşarlar ve Bamsı hiç beklenmedik bir anda kılıç darbesi ile yere yığılır. Bamsı öldü mü, Bamsı Beyrek gerçek hayatta nasıl öldü?

Diriliş Ertuğrul’da sezon finaline doğru yaklaşırken heyecan dolu anlarda ekranlara gelmeye devam ediyor. Dizi bir dahaki sezonda Osmanlı teması ile devam edeceği için dizinin şuanki bölümleri de yeni sezona hazırlık nispetinde oluyor. Osmanlı’nın kuruluş temellerinin atılacağı Karacahisar kalesinin fethi de bu anlamda önemli bir konu.

Karacahisar’ın fethi için yapılan hazırlıklarda ve yapılan cenklerde Alplerden de tehlikeye düşenler oluyor ve olacaktır. Dizinin finalinde de bazı karakterlerin ayrılacağı da bizlere gelen bilgiler arasında. Peki bu karakterlerden birisi de Bamsı mı, Bamsı Beyrek ölecek mi, gerçek tarihte nasıl ölmüştür?

Bamsı Beyrek için yolun sonu gözüküyor mu? Bamsı kılıç darbesi ile yaralanır. Gündüz ve Bamsı bir cenk anında omuz omuza bir mücadeleye girişirler. Bamsı saldırıların yoğun olduğu bir anda düşmanın kılıç darbesi ile yere yığılır. Gündüz o anda şok olur. Bamsı ağır yaralanmıştır. Acının etkisi ile bayılır.

Diriliş Bamsı Ölecek mi? Tarihte Bamsı Beyrek Nasıl Ölüyor?

Bamsı hemen Alplerinde  yardımı ile kaleye getirilir. Ertuğrul ve diğer alpler Bamsı’nın bu halini görünce çok üzülürler. Bamsı hemen tedaviye alınır. Bamsı ölecek mi? Bamsı alp öldü mü? Gerçek tarihte Bamsı’nın ölümü ile ilgili bilgiler var mı, hemen kısaca bakalım.

Tarihi kaynaklarda Bamsı adında bir kişiden Dede Korkut Hikayelerinde bahsedilmektedir. Bu hikayelerde Bamsı eşi ile ayrı obalardandır. Eşinin obası Bamsı’dan destek alabilmek için onu kaçırırlar ve yaralarlar. Bamsı sevdiğine kavuşamadan ölür.

Diriliş Ertuğrul’daki Bamsı ise hayali bir karakterdir. Gerçekte böyle bir karakter yoktur Ertuğrul Gazi’nin böyle bir Alp’i bulunmamaktır. Bu yüzden dizide Bamsı’nın ölümü, ne zaman öleceği bilinmemektedir. Dizide her an ölmesi beklenen bir karakterdir. Eğer bu bölümde ölmezse ilerleyen bölümlerin gidişatına göre öldürülüp diziden çıkacaktır. Sizce Bamsı Beyrek ölmeli mi? Yoksa dizide devam mı etmeli?

tıkla>>> Diriliş Final Tarihi Belli Oldu; 29 Mayıs 2019, Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Diriliş Ertuğrul Son bölüm Fragmanı İzle

Etiketler: bamsı gerçek tarihte nasıl öldü diriliş 98. bölüm bamsı ölecek mi diriliş bamsı öldü mü Diriliş bamsı ölecek mi diriliş bamsı ölüm sahnesi diriliş ertuğrul bamsı alp öldü mü diriliş ertuğrul bamsı nasıl öldü diriliş Ertuğrul bamsı ölümü tarihte bamsı beyrek nasıl öldü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL