Diriliş Aybars Ölecek mi? Bamsı Oğlunu Kurtabilecek mi?

Diriliş Aybars Ölecek mi? Bamsı Oğlunu Kurtabilecek mi?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Metin Günay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ ‘in kaleminden çıkan senaryo ile izleyiciyi ekran başına kilitleyen Diriliş Ertuğrul dizisinde 10 nisan akşamı yine heyecan doruktaydı.

Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Cengiz Coşkun, Hande Soral, Öykü Çelik, Nurettin Sönmez gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Diriliş ertuğrul’da yeni oyunculara yer verebilmek için var olan oyuncular da değişiklik yapmaya karar verildi. 4 sezondur ekranlarda olan Diriliş Ertuğrul izleyiciyi diri tutma adına 143. bölümde bamsının oğlu Aybars Beybolat tarafından kaçırılmıştır. İzleyici ise Aybars ölecek mi diye meraklanmışır.

Diriliş Ertuğrul 143. bölümde Ertuğrul Bey kurduğu tuzakla Alıncak’ı yakalamış onu takip eden Beybolat ise kendini ele vermemesi için Alıncak’a öldürücü bir ok atmış, onu öldürülmek istenmiştir. Fakat başarılı olamamış Ertuğrul Bey ve alpleri Alıncak’in yaralarına merhem olmuşlardır. Bunun karşılığında ise Alınacak Beybolatın kim olduğunu Ertuğrul Bey’e Söyleyecek mi merak konusu olmuştur.

Sırma hatunu Beybolat obaya fitne çıkarması için göndermiş Hafsa Hatun ve Selcan’ı karşı karşıya getirmeyi başarmıştır. Bu arada Bamsının alp başı lıktan azledilmesi veya alpliği bırakması ile ortamdaki gerilim daha da artmış Hafsa Hatun obadan farklı bir yere geçmeyi istemiştir. Beybolat sadece bunlarla da kalmamış yeni hain planları ile kayı obasına zarar vermeyi devam ettirmiştir. Son olarak ise Söğüt yolunda Bamsı ve ailesine saldırarak bamsının oğlu Aybars kaçırmıştır.

Bütün bunları öğrenen Bamsı ise tek çareyi pusatında görmüş ve oğlunu kaçıranların peşlerine vakit kaybetmeden düşmüştür Bamsı oğlunu kurtarabilecek mi yoksa Aybars ölecek mi? Bamsının oğlu Aybars ölerek diziden ayrılacak mı ?

Bizim düşüncemiz Diriliş Ertuğrul dizisi 4. sezonu heyecanla bitirmek dizinin tadını damağında bırakacak sahnelerle kapatabilmek için bu aksiyon dolu sahnelere yer vermektedir. Zira sezonda yani Diriliş Ertuğrul 5.sezona başladığında şuanda ki çocuklar genç, gençler yetişkin rolü ile karşımıza gelecektir.

Bu arada Aybars ta ilk diziye dahil olurken Bamsının ona kılıç kullanmayı öğretmek için çabaladığı fakat Aybars’ın ise öğrenemediği kılıcın değil kalemin eline daha çok yakıştığını görmüştük. Hatta bu duruma Demirci ustası Aktemur ise ‘kılıç tutanlar sayesinde ülke fethedilir ama kalem tutanlar sayesinde yönetilir ve elde tutulur diyerek teselli verdiğini izlemiştik. Bu görüntüler doğrultusunda diyebiliriz ki Bamsı’nın oğlu Aybars ölmeyecek diziden ayrılmayacaktır. Hatta gelecek sezonda Aktemur’un dediği gibi Aybarsı yönetici pozisyonunda da görebiliriz.

Etiketler: BAMSININ OĞLU AYBARS ÖLECEK Mİ Bamsı Oğlunu Kurtarabilecek mi Diriliş Aybars diziden ayrılacak mı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL