Diriliş Bahadır Bey Ölecek mi? Tarihte Bahadır Bey’in Ölümü!

Diriliş Bahadır Bey Ölecek mi? Tarihte Bahadır Bey’in Ölümü!

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 98. bölümü ile kadığı yerden devam ederken dizinin bu bölümünde Aslıhan Hatun ve Turgut Alp’in intikamını almak isteyen Ertuğrul ilk olarak Bahadır Bey’in kapısına dayanır. Burada bir birlerine kılıç çekerken Ertuğrul Bey Bahadır Bey’i alt etmeyi başarır ve Bahadır Bey’in boynuna kılıcını dayar. İzleyici bu noktada Ertuğrul’un Bahadır’ı öldürüp öldürmeyeceğini merak etmektedir. Bahadır Bey ölecek mi? Tarihte Bahadır Bey nasıl öldü? Yazımızda..

Diriliş Bahadır Bey Ölecek mi? Tarihte Bahadır Bey’in Ölümü!

Diriliş Ertuğrul’da Saadettin Köpek Aslıhan ve Turgut’u zehirlemiş ve bir plan yaparak kendi sözünü dinletemediği Bahadır Bey’i de alt etmeyi düşünmüştür. Ertuğrul Bey’in Turgut ve Aslıhan’ın ölümünden Bahadır Bey’i sorumlu tuttacağını çok iyi bilmektedir. Dediği gibi olmuş ve Ertuğrul Bey ilk olarak Bahadır Bey’e gitmiştir. Bahadır Bey’in boynuna kılıcını dayayan Ertuğrul Bahadır Bey’i öldürecek mi? Tüm bu sorular yanıtını beklerken tarihte Bahadır Bey nasıl ölmüştür?

[mavitext]Diriliş Sancar Bey Ölecek mi? Tıklayınız![/mavitext]

Bahadır Bey Candar Bey’in kardeşidir. Candar Bey Selçuklu’dan ayrılıp topraklarını batıya doğru genişletirken Bahadır Bey Candar Bey’den ayrılmış ve öz topraklarda kalmıştır. Bu yüzden Candar Bey ile arası bozulan Bahadır Bey iyi bir savaşçı olması nedeniyle Sultan’ın gözüne girmiştir. Sultan’ın yaptığı savaşlarda bir çok kez katılmış ve Alpler’inden bir çok şehit vermiştir. Bu nedenle Sultan Bahadır Bey’i üstün tutmuştur. Bahadır Bey’in Alpleri özellikle Moğollar ve Eyyübüler tarafından çok ağır yaralar almıştır.

[pembetext]Diriliş Samsa Öldü mü? Diziden Çıktı mı? Tıklayınız![/pembetext]

Bahadır Bey’in tarihte nasıl öldüğüne dair tarihi kaynaklarda bir bilgi bulunmuyor. Bu yüzden Ertuğrul Bey’in Bahadır Bey’i öldürmesi her an gerçekleşebilir. Yahut Bahadır Bey Ertuğrul Bey’e katılıp düşman tarafından şehit düşebilir. Bahadır Bey’in ölümünü zaman içinde göreceğiz.

[mavitext]Diriliş Saadettin Köpek Nasıl Öldü? Tıklayınız![/mavitext]

Diriliş 98. Bölüm Fragmanı!

Etiketler: diriliş 98. Bölüm ertuğrul bahadırı öldürecek mi diriliş bahadır bey ölecek mi tarihte bahadır beyin ölümü


Yorum yaz