Diriliş Dragos Gerçek Tarihte Var Mı? Nasıl Ölmüştür?

Diriliş Dragos Gerçek Tarihte Var Mı? Nasıl Ölmüştür?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Diriliş Ertuğrul dizisinde 28 kasım çarşamba akşamları izleyenler nefes kesen sahnelere tanıklık etti. Diriliş Ertuğrul dizisinin son bölümlerinde  ön planda olan ve hem Ertuğrul Beyi hem de kayı boyunu tehlikeden tehlikeye sürükleyen Dragos gerçek tarihte de var mı? Nasıl ölmüştür?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Osmanlı Devletinin temellerinin atıldığı Söğüt’ü almak isteyen ve kendi hükümdarlığını sürdürmek isteyen Dragos gerçek tarihte var mı? Son zamanların en çok merak edilen ve araştırılan konusu Diriliş Ertuğrul Dragos gerçek tarihte nasıl ölmüştür?

Gerçek tarihte Dragos isimli bir düşmanın varlığından bahsedilmiyor. Yazılı tarihte bu ismin geçmiyor olması gerçekte olmaması anlamına gelmiyor. Kayı boyu bir çok düşmanla mücadele vermiştir. Resmi kaynaklarda ismi geçmese de Dragos karakteri Kayı boyunu uğraştırmış olabilir.

Diriliş Ertuğrul dizisi Osmanlı’nın temellerini atan Kayı boyunun yaşadıklarını genel çerçevede ele alıyor. Gerçek tarihle tamamen paralel ilerlemiyor. Bu tarz düşman karakterler dizinin heyecanını ve reytingini artırmak için senarist tarafından abartılarak ve kendinden bir şeyler katılarak anlatılıyor.

Dragos da Noyan gibi, Eynece gibi dizide aksiyonu ve savaş sahnelerini artırmak için oluşturulan karakterlerden biri. Sonu da Eynece ve Noyan gibi felaket olacak. Diriliş Ertuğrul Dragos gerçek tarihte nasıl ve ne zaman ölmüştür sorusu da herkes tarafından uzun bir süre araştırılacak.

Dragos Ertuğrul bey yahut Osman tarafından yaşattıklarının bedelini en ağır şekilde ödeyerek can verecek.

 

Etiketler: diriliş dragos


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL