Diriliş Ertuğrul 112. Bölüm Fragmanı? 28 Mart Çarşamba Özeti?

Diriliş Ertuğrul 112. Bölüm Fragmanı? 28 Mart Çarşamba Özeti?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Trt 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul tüm heyecanı ile devam ederken dizinin 111. bölüm bittikten sonra merak edilen konulardan bir taneside 112. bölüm fragmanı ve özeti oldu. Peki Diriliş Ertuğrul 112. bölüm fragmanı yayınlandı mı? 112. bölümde neler olacak? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 28 Mart Çarşamba Özeti?

Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul Sultan tarafından affedilirken Artuk, Bamsı, Turgut ve Sungur’u Günalp’in elinden kurtarmıştı. Günalp’e haddini bildirmişti. Bu durum sonrası Altunaba ise Kılıçarslan ve annesini öldürmüştü. Saadettin Köpek ise Altunaba’yı öldürerek tek hakim olarak kendisini ilan etmişti. Diriliş Ertuğrul’da yeni bir gelişme de Halime Hatun’un gebe kalmasıydı. Olaylar artık geri dönüşü olmayan bir noktaya doğru ilerliyor.

Halime Hatun rüyasında Osmanlı’nın kurucusu olacak olan Osmanlı’nın ilk padişahı olacak olan Osman Gazi’yi görmüş ve ona gebe kalmıştır. Artık Osman doğacağı günü beklerken, Ertuğrul Gazi ise Osmanlı’nın temelleri için Söğüt’ü almaya karar vermiştir. Biliyorsunuz Osmanlı’nın çıktığı yerler Söğüt ve çevresiydi. Ertuğrul adeta oğlu için Osmanlı’nın temellerini atıyordu. Ertuğrul Gazi bir taraftan da bağlı olduğu Selçuklu Devleti’ni gafletten uyandırmaya ve Sultan’ın çevresindeki kötülükleri temizlemeye çalışmaktadır.

[mavitext]Diriliş Ertuğrul 2018’de Bitiyor mu? Tıklayınız![/mavitext]

Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul Bilecik Tekfuru’nun işini bitirmek için harekete geçecektir. Bunun için savaşacak olan Ertuğrul bu yolda başarılı olacak mı? Osmanlı’nın temellerini oluşturan Söğüt’ü almak için uğraşacak olan Ertuğrul Gazi Saadettin Köpek’i öldürmek için de harekete geçecektir. Saadettin Köpek kurnazlığı sayesinde her türlü zorluktan kurtulmayı başarmış ve Selçuklu’nun son döneminde etkin bir role bürünmüştür. Bu durumu Ertuğrul bozabilecek midir?

Diriliş Ertuğrul’da yeni bölüm ile birlikte benin düşünceme göre Günalp Saadettin Köpek’in kendisini kullandığını öğrenecek ve Ertuğrul’un yanında yer alacaktır. Günalp ile Ertuğrul aynı kalede iki düşman gibi yaşayamayacaktır. Diğer taraftan ileride olacak olaylardan biri de tarihi olarak Selçuklu’nun sona ermesi ve Osmanlı Devleti’nin kurulmasıdır. Osmanlı Devleti’nin temellerini Ertuğrul atmaya başlamıştır. Halime’nin doğumu ile birlikte dünyaya gelecek Osman ise Osmanlı’yı kuracaktır. Ancak Bizansa karşı Osman ile Gündüzalp birlikte savaşacaktır. Sonrasında ise Osman devleti kuracak.

[saritext]Diriliş Ertuğrul Günalp Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Diriliş Ertuğrul 112. Bölüm Fragmanı?

Etiketler: diriliş 112. bölüm fragmanı diriliş 28 mart fragmanı diriliş ertuğrul 28 mart çarşamba özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL