Diriliş Ertuğrul 114. Bölüm Fragmanı 11 Nisan Özeti Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul 114. Bölüm Fragmanı 11 Nisan Özeti Neler Olacak?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul tüm heyecanı ile devam ederken dizide Aslıhan Hatun Saadettin Köpek’i yaralamıştır. Saadettin Köpek’in ölüp ölmeyeceği merak edilirken Ertuğrul ve Günalp karşılaşması ve sonrasında yaşananlar da merak edildi. Peki Diriliş Ertuğrul 114. bölüm özeti ve fragmanı yayınlandı mı? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 114. Bölüm 11 Nisan Özeti Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul’da 114. bölüm fragmanı yayınlanıncaya kadar dizide yaşananlar hakkında bir takım değerlendirmede bulunmak istiyorum. Dizide görülen o ki artık Selçuklu devletinin sonuna doğru geliyoruz. Ertuğrul uç beyliği elinden alınınca Alpler ile birlikte kaleyi terk etmişti. Obadan da uç beyliğine ait sancaklar Selçuklu askerleri tarafından sökülmüştü. Marya ise Aydoğmuş tarafından serbest bırakılmış ve Köpek’in emrine girmişti. Günalp ise Köpek ile görüşmek üzere kaleden ayrılmış ve meydan Aydoğmuş’a kalmıştı. Köpek’in gazabına uğrayanlar arasına Taceddin Pervane de eklenmişti.

Sultan Gıyaseddin ise tüm bu olanlardan dolayı anası Mahpeyker Hatun ile hesaplaşmıştı. Köpek’in bir gün kendilerini de alt edeceğini söylemişti. Çünkü köpek tüm emirleri etkisi altına almış ve savaş kararını bile kendisi veriyordu. Devlet zor durumdaydı. Sultan bunun için Saadettin’in ölüm fermanını imzalamış ve Ertuğrul ile birlikte hareket etmeye karar vermişti. Ertuğrul Bey ise isyan eden Oğuz Beyleri’ni yollarından döndürmek için harekete geçmiş ve yanlarına giderek onları kararlarından vazgeçirmeye çalışmıştı. Bir bey hariç hepsini kararından vazgeçirdi.

[saritext]Diriliş Ertuğrul Günalp Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Oğuz Beyleri’nin isyanlarından haberdar olan Saadettin Köpek adamı Günalp’i buraya göndermiş ve tüm beyleri kılıçtan geçirmişti. Ancak Günalp beyler dışında Ertuğrul’un da orada olduğunu anlamış ve isyanın içinde olduğunu düşünerek peşinden gitmişti. Sonrasında ise Günalp ile Ertuğrul Bey cenk etmişti. Diğer taraftan Aslıhan Hatun ise Köpek’in kalesine ondan yanaymış gibi gitmiş ve Saadettin Köpek’i yaralamıştı.

Diriliş Ertuğrul’da Selçuklu Devleti Saadettin Köpek’in idaresinde yönetilmeye başlanmıştı. Bu durum tarihte de bu şekildedir. Saadettin Köpek her zaman Sultan olma isteğinden vazgeçmemişti. Bunun için Sultanların soylarından gelinmesi gerekiyordu. Saadettin o kadar ileri gitmişti ki kendi annesine bile bu yönde iftira ederek kendisinin selçuklu sultanlarının çocuğu olduğunu ileri sürmüş ve tahta geçmek istemişti. Tabiki bu olay gerçekleşmeyecek ve Saadetin Köpek Selçuklu Devleti’nin sonra ermesi ile tarihe gömülecektir.

[mavitext]Diriliş Ertuğrul 2018’de Bitecek mi? Tıklayınız![/mavitext]

Diriliş Ertuğrul 114. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı. (Yayıncı kuruluş fragmanı çekimlerin yetişmemesinden dolayı geç yayınlanacak)

Etiketler: diriliş 11 nisan fragmanı diriliş 114. bölüm fragmanı diriliş 114. bölüm özeti neler olacak


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL