Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm Fragmanı, 9 Ocak Ertuğrul Nasıl Kurtuldu?

Diriliş Ertuğrul’da kılıçlar kınındadır ve artık akıllar savaşmaktadır. Ertuğrul, Dragos ve adamlarının oyunlarına akılı ile cevap vermektedir. Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm fragmanı ve özeti sizler için haberimizin devamında.

Diriliş Ertuğrul’da geçtiğimiz bölümde Artuk Moğolların çakallığını yapan Emir Bahaeddin’in adamları tarafından kaçırılmış ve sandığın yerini öğrenmek için ona işkence yapılmıştır. Ertuğrul ise kendisine yapılan oyunu çözmüştür. Kendisini Dragos olarak tanıtan Uranos’un aslında Dragos olmadığını anlamıştır.

Diğer taraftan Artuk’un pusuya düştüğünün haberi Ertuğrul’a ulaşmıştır. Ertuğrul Turgut Alp’i ve diğer adamlarını hemen Artuk’u bulmaları için göndermiştir. İlbilge Hatun’da Uranos tarafından kaçırılmış ve İlbilge’nin hayatı karşılığında altınları, vergi muafiyeti ve yıllık erzak istemişlerdir. Ertuğrul oyunu anlamış olsa da kabul etmiş gibi yapar.

Ertuğrul İlbilge’nin verilmeyeceğini bilir. Ona göre bir oyun oynar. Amaçları kaleyi bırakmış gibi yapıp düşmanların kaleye girmesini sağlayacaklardır. Onlar ise dışarıdan kaleyi kuşatıp onları içeriye mezar yapacaklardır.  Beybolat ile plan yapan Ertuğrul hem Dragos’un planını boşa çıkarmış hem de İlbilge Hatun’u kurtarmıştır. Ertuğrul, Dragos ve diğer şeytan odaklarının çıkaracakları fitne ateşine odun taşımamış onların oyunlarını alt üst etmiştir. Ancak Ertuğrul, İlbilge hatunu kurtarmış ancak kendisi kalede kalmıştır.

Diriliş Ertuğrul Artuk Bey Gerçekte Kör müydü? Gözleri İyileşecek mi?

Ertuğrul Bey nasıl kurtulacak? Ertuğrul Bey yine aklı ile kurtulacak. Turgut Alp’in dediği gibi onun pusatı aklı olacak ve yine kıvrak zekasıyla Dragos ve Uranos’u alt edecek.

Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm Fragmanı İzle

 

Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm Fragmanı, 9 Ocak Ertuğrul Nasıl Kurtuldu? (1 Yorum)