Diriliş Ertuğrul 132. Bölüm Fragmanı ve Özeti (23 Ocak Çarşamba)

Diriliş Ertuğrul 132. Bölüm Fragmanı ve Özeti (23 Ocak Çarşamba)

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul’da aksiyon dolu bir bölüm daha geride kaldı. Diriliş Ertuğrul 132. Bölüm de neleryaşanacak, fragmanı yayınlandı mı, tüm detaylar yazımızın devamında.

Diriliş’te geçtiğimiz bölümlerde Ertuğrul İlbilge’yi kurtarmak için akıl dolu bir plan yapmış ve Dragos ve Uranos’un kalesine adamları Turgut ve Bebolat’ı sızdırmıştı. Ertuğrul görüşmede Uranos’u oyalarken Turgut ve Beybolat İlbilge’yi kurtarmıştı.

Uranos, İlbilge’nin kaçırıldığını öğreninde Ertuğrul’dan şüphelenmiş be kılıcı onun boğazına dayamıştı. Görüşmenin öncesinde Moğolların altınları kaçırma teklifi yapan Ertuğrul’un bu planı Uranos tarafından kabul görmüştü. Ancak İlbilge’nin kaçırılması ile ittifak zarar görmüş Ertuğrul’un boğazına kılıç dayanmıştı.

Diriliş Konevi Kim? Gerçek Tarihte Sedrettin Konevi Var mı, Nasıl Ölmüştür?

Ertuğrul bu olay karşısında aklındaki 2.planı devreye sokmuş ve Uranos’a yeni bir teklif yapmıştı. Diğer taraftan Beybolat kardeşi İlbilge’yi Emir Bahaeddin ile evlendirmek istiyordu. İlbilge bu teklife yanaşmasa da abisinin zorlamsı ile çıkmaz yola girmişti. Ertuğrul ise boyların akraba olmasının ittifak için çok iyi olacağını ve evliliğin boylar arasında gerçekleşmesi gerektiğini söylemişti.

Diriliş Ertuğrul Artuk Bey Gerçekte Kör müydü? Gözleri İyileşecek mi?

Mikis ve Tara’nın ise hain oldukları ortaya çıkmıştı. Dragos’un gizli örgütlenmesi çökertilecek mi? Ertuğrul kurduğu planlarla zafere ulaşabilecek mi? Diriliş Ertuğrul dizisi ile ilgili tüm haberlere, son gelişmelere, yeni oyunculara BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlbilge’nin abisi onu Emir Bahattin ile evlendirmek istemektedir. Ancak il Bilge buna kesin bir şekilde karşı çıkmaktadır. Ancak beybolat bu kararın da kesindir ve il bilge’yi ya canlı ya da ölü bir şekilde Emir bahattin’e verecektir. İl Bilge Ertuğrul’a gönlünü kaptırmış. Ancak bunu bir türlü dile getirilmiştir.

İlbilge bunun pişmanlığını iliklerine kadar yaşamaktadır. gönlü her şeyi Ertuğrul’a anlatmaktan yana olsa da Ertuğrul’un gözünden düşmekten korkmaktadır. Ertuğrul ise İlbilge’de bazı sıkıntılar olduğunu anlamıştır. İl bilge ile güzel konuşmak için ondan müsaade ister. İl bilgi ile bir handa konuşurlar işlerini dökerler.

İl Bilge ayrılık vaktinin geldiğini Ertuğrul’a söyler. Abisi tarafından sürgün edildiğini dile getirir. Ertuğrul ise bir planı vardır. Beybolat küçük kardeşine Ertuğrul’u istemekte niyetlidir. Hayırlı bir iş görüşmek için Ertuğrul’u obaya davet etmiştir. kısa bir hoş beşten sonra Ertuğrul söze girer ve il bilgiye talip olduğunu söyler. O anda herkes çok olmuştur. Peki Ertuğrul ile ilgili diye gerçekten evlenecek midir?

Diriliş Ertuğrul 132. Bölüm Fragmanı İzle

Etiketler: diriliş ertuğrul 132. bölüm fragmanı diriliş ertuğrul 23 ocak özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL