Diriliş Ertuğrul Albastı Kim? Gerçek Tarihte Albastı Var Mı? İlbilge’nin Abisi Kim?

Diriliş Ertuğrul Albastı Kim? Gerçek Tarihte Albastı Var Mı? İlbilge’nin Abisi Kim?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Ekranların reyting rekorları kıran ve son 5 yıldır çizgisinden hiç bir şey kaybetmeden yoluna devam eden Diriliş Ertuğrul yine yepyeni bir bölümle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin yayınlanan son bölümünde İlbilge’nin abisi rolüyle diziye yeni bir karakter katılıyor. 128. bölüm 19 aralık akşamı izleyicilerin en çok araştırdığı soru Diriliş Aybastı kim oldu. İşte Dirliş Aybastı hakkında tüm detaylar…

Diriliş Ertuğrul Selçuklu Devletinden Osmanlı Devletinin kuruluşuna giden yolu izleyiciye aktarıyor. Dizi yayınlandığı her bölüm milyonlar tarafından izleniyor. Çoğu zaman seyircinin Türklük damarlarını kuvvetlendiren ve coşturan dizide Aybastı karakteri kim? Hangi boya mensup?

Diriliş Ertuğrul genel hatlarıyla Türk tarihinin önemli bir kısmını konu alsa da  reyting kaygısı mutlaka bulunuyor.. Bu nedenle farklı karakterler yaratılıyor. Yeni heyecanlarla izleyiciyi kendine çekiyor. Ne İlbilge ne de Aybastı karakteri gerçekte yok. Boylar arasında mücadele her zaman olmuştur fakat bununla ilgili detaylı bilgiler tarih kayıtlarında yer almıyor.

Dizinin 128. bölüm 19 aralık akşamı yayınlanan bölümde bomba gibi düşen karakter Albastı Kayı boyunun başına büyük dert olacak. İlbilge son anda Ertuğrul Beyin doğruluğuna ve dürüstlüğüne inanmış olsa da aynı şey Albastı için geçerli olmayacak. Albastı da hırs ve güç duyguları üst seviyede olacak. Ve kendini Ertuğrul Beyin yerine koymaya çalışacak.

Diriliş Ertuğrul dizisinde yavaş yavaş Selçuklu Devletinin yıkılışını izleyeceğiz. Her ne kadar kahramanlık ve zafer görmek istesek de bu kaçınılmaz bir son olacak. Bu yüzden Devlet’i yavaş yavaş yıkıma götüren iç ve dış sebepleri izliyoruz. Albastı dış sebeplerden.

Obaya gelir gelmez beyliğini ilan eden ve az pişmiş et isteyerek kan sevdiğini dile getiren Albastı acımasız kimliğini ortaya koymuştur. Kendisini Ertuğrul Bey’e Beybolat olarak tanıtan Diriliş Ertuğrul Beybolat kim?

Diriliş Ertuğrul Albastı karakterine hayat veren oyuncunun bu projede yer alması kariyer için önemli bir dönüş noktası olacak. Ali Ersan Duru en son Star Tv’de yayınlanan Kalbimin Sultanı dizisinde rol almıştır.

Şimdi Diriliş Ertuğrul Albastı kim sorusuna gelelim. Albastı karakterine hayat veren oyuncunun gerçek ismi Ali Ersan Duru’dur.

Etiketler: diriliş aybastı diriliş ertuğrul aybastı kim diriliş ertuğrul beybolat kim diriliş ilbilgenin abisi kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL