Diriliş Ertuğrul Artuk Bey Gerçekte Kör müydü? Gözleri İyileşecek mi?

Diriliş Ertuğrul Artuk Bey Gerçekte Kör müydü? Gözleri İyileşecek mi?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dıygusal bir bölümle ekranlara geldi. Artuk Bey Emir Bahaeddin’in adamları tarafında karçırılmıştır. Moğolların köpekliğini yapan Emir Baaeddin, Artuk Bey’den sandığın yerini öğrenmek istemektedir. Artuk Bey yoğun bir işkenceden geçer ve gözleri dağlanır. Artuk Bey’in gözleri kör olmuştur. Peki Ertuk Bey gerçekte kör müydü? İyileşecek mi?

Artuk Bey bildiğiniz gibi Ertuğrul’un sır küpüdür. Uç Beyliği olan Kayı boyunun, Ertuğrul ve alplerinin tüm sırlarına vakıftır. Bu anlamda Artuk bey çok önemlidir. Moğollar ve Emir Baaeddin için bulunmaz bir nimettir. Ellerinde iken ondan tüm sırları dökmeye çalışmaktadırlar.

Ancak Artuk Bey eski toprak, davasına ve Beyine olan sadakati ile nam salmış bir beydir. Can veriri ancak bu uğurda asla vatanının sırrını ortaya dökmez. Ancak bu Artuk bey’e çok pahalıya patlayacak ve Artuk bey bu uğurda 2 gözünü kaybedecektir. Peki Artuk gerçekten kör mü olacak, yoksa iyileşecek mi?

Artuk Bey gerçek hayatta Ertuğrul’un sağ kolu olmuş ve hayatta iken hem ona hem de oğlu Osman Bey’e yarenlik yapmıştır. Artuk Bey’in dizi de gözlerinin dağlanması tamamiyle senaryo gereği bir durumdur. Gerçek tarihte Artuk Bey hakkında gözlerinin kör olması ile ilgili her hangi bir bilgi bulunmamaktadır. Dizi de ise Artuk Bey, Konyevi hazretlerinin duası ile mucizevi bir şekilde sağlığına kavuşacaktır.

Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm Fragmanı İzle

Etiketler: diriliş ertuğrul artuk bey kör mü diriliş ertuğrul ertuk bey iyileşecek mi gerçek tarihte artuk bey kör müydü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL