Diriliş Ertuğrul Evdokya Kim? Gerçek Tarihte Var Mı?

Diriliş Ertuğrul Evdokya Kim? Gerçek Tarihte Var Mı?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Trt 1 ekranlarında Diriliş Ertuğrul dizisi Ne Zaman Başlıyor ? Bu sezon da geç başlamasının sebebi ne ? Diziye kimler dahil oluyor? Dizinin kadrosunda değişiklikler neler? Kadroya katılan yeni isimler kimler?

TRT 1 ekranlarında yıllardır devam eden muhteşem dizi “Diriliş Ertuğrul” bu sezon da izleyici ile buluşmaya gün sayıyor. Bu sezonda Ertuğrul bey’in ölümünü ekranlarda göreceğimiz için dizinin bu sezonda geç başlamasını buna bağlıyoruz. Yayınlandığı günde ezeli rakibi atv ekranlarının sevilen dizisi “Sen Anlat Karadeniz”le başa baş zirveyi paylaşan dizi yer yer  zirvenin sahibi oluyor. Bu sezonda fırtınalar estireceğini, izleyiciyi ekrana kilitleyeceğini eminiz. Dizi senaryosunun genişlemesi ile de kadroda değişikliğe uğradı. Diziye bir çok karakter yeni isimler eklendi.  Bunlardan bir tanesi ise Gökçe Aytaç olmuştur. Peki Gökçe Aytaç kim hep birlikte tanıyalım.

Gökçe Aytaç Kimdir? Evdokya Kim? Gerçek Tarihte Var Mı?

Gökçe Aytaç Evdokya karakteri ile Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosuna dahil olmuştur. Gökçe, 22 ekim 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Craft oyunculuk atölyesinde temel oyunculuk, dialog anlatım ve iletişim profesyonel oyunculuk eğitimi aldı. Güzel oyuncu, Yahşi cazibe, Kertenkele, Zeyrek ile Çeyrek, İdeal Koca, Rüzgar’ın Kalbi, İki Yalancı, Servet, Ufak Tefek Cinayetler ve son olarak Erkenci Kuş dizisinde Polen rolü ile bir çok projede yer almıştır. Şimdi ise Diriliş Ertuğrul’un 5. sezonunda Evdokya karakteri ile ekrana dönüyor. Peki gerçek tarihte Evdokya var mı? Gerçek hayatta 5 yaşında  ailesini kaybetmesi ile Notaras’ın yanına sığınmış, orada büyümüş Notaras onu gizli bir suikastçı olarak yetiştirmiştir. Adete bir savaşçı olarak yetiştirilip büyümüştür.

Etiketler: Diriliş ertuğrul Evdokya kimdir gerçek hayatta var mı Diriliş ertuğrul gökçe aytaç kimdir


Yorum yaz