Diriliş Ertuğrul Eynece Kim? Gerçek Tarihte Var Mı?

Diriliş Ertuğrul Eynece Kim? Gerçek Tarihte Var Mı?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisinde düşman karakterler diziye girmeye devam ediyor. Dizide dikkat çeken isimlerden biri de Eynece karakteridir. Diriliş Ertuğrul Eynece kim?

Moğol istalası yavaş yavaş başlamıştır. İntikam hırsıyla dolup taşan Noyan kurduğu ekiple birlikte Türk topraklarına dönmüştür. Başta Almıla olmak üzere Mergen ve Eynece karakterleri dizide heyecanı artırmaya başlamıştır.

Deri ticareti yaptıklarını söyleyerek bölgeye yerleşmişlerdir. Ancak asıl amaçları Türklerin için sızıp onlara ait bilgileri ele geçirip en hazırlıksız anlarında bozguna uğramaktır. Hepsi birer Türk düşmanı olan Eynece, Mergen ve Almıla özel yeteneklere sahip Moğol askerleridir. Eynece  müthiş bir savaşçı ve okçudur. Türklerin içine sızıp onlara ait bilgileri öğrenecek ve Noyana aktaracaktır.

Eynece karakteri gerçek tarihte var mı yok mu sorusu da izleyenler tarafından merakla araştırıldı. Moğollar’ın saldırısı bu dönemde Türklere zor zamanlar yaşatmıştır. Kanlı ve zulümlü bir dönem olmuştur. Eynece isimiyle olmasa da Moğollar’ın casusluk konusunda başarılı oldukları ve bu sayede çoğu zaman düşmanlarını hazırlıksız yakalayarak alt ettikleri biliniyor.

Diriliş Ertuğrul Eynece karakteri tarihten birebir aktarılmış bir isim değildir. Dizide heyecanı artırmak ve Moğollar’ın istilalarında kullandıkları yöntemleri anlatmak amacıyla kurgulanmış özel bit karakterdir. Diriliş Ertuğrul Eynece kim? Eynece’nin gerçek adı Ne?

Oyuncunun gerçek ismi açıklandığında haberimizde yer alacaktır.

Diriliş Ertuğrul dizisine Yen’i bölümlerde sahil olan diğer karakterle de sitemizden ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları yorum kısmında sorabilirsiniz.

 

 

Etiketler: Diriliş Ertuğrul eynece tarihte var mı Diriliş eynece kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL