Diriliş Ertuğrul Gerçek Tarihte Almıla Hatun Kimdir? Nasıl Ölmüştür?

Diriliş Ertuğrul Gerçek Tarihte Almıla Hatun Kimdir? Nasıl Ölmüştür?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 116. bölümde diziye yeni karakterler dahil oldu. Bunlardan biri de Almıla Hatundur. İzleyenler bu yeni karakterin kim olduğunu çok merak etti. Diriliş Ertuğrul Almıla Hatun kim, gerçek tarihte Almıla Hatun nasıl ölmüştür? Soruları sorgulanmaya başladı.

Hanlı pazarda hiç olmadık bir zamanda sıkıntı çıkaran Almıla Hatun bundan sonra Ertuğrul Gazi’nin ve Kayı boyunun başına dert olacaktır. İyi bir avcı ve savaşçı yeteneğine sahiptir. Tek başına pek çok alple başa çıkmayı başaran Almıla hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Nayon’la bağlantısı olduğu tahmin edilen Almıla Hatun  önce Ertuğrul beye kendini tanıtmıştır. Peki Almıla hatunu kim canlandırıyor? Gönül Nagiyeva. Gerçek tarihte Almıla Hatun diye bir karakter yoktur. Reytingleri düşen dizinin heyecanını artırmak için kurgulanmış bir karakterdir. Dizinin gerçek tarihle genel olarak paralel gittiği biliniyor. Selçuklu Devletinin bundan sonraki döneminde Moğollarla verdiği mücadele dizide konu alınacak. Bunun için yavaş yavaş alt yapı hazırlanıyor.

Gıyaseddin döneminde yaşanan Moğol-Selçuklu karşılaşması Noyan’ın da geri dönmesiyle çok yakında başlayacak. Diziye aksiyon ve heyecan katmak için kadın bir düşman olan Almıla dahil oldu. Tam bir Selçuklu düşmanı olan Almıla savaşçı özelliğinin yanı sıra keskin zekasıyla da dikkat çekiyor.

Diriliş Ertuğrul Almıla kim? Gönül Nagiyeva; Aslen Azerbaycanlı olan güzel oyuncu Kızkaçıran isimli sinema filmiyle büyük ilgi görmüştür. 1982 yılında Azerbaycan’ın Bakü kentinde dünyaya gelmiştir. Moskova’da konservatuvar da oyunculuk eğitimi almıştır. Dansçı, şarkıcı, balerin ve profesyonel olarak jimnastik yapmaktadır. 5 dil bilen oyuncu kariyerine Türkiye’de devam edecek.

Etiketler: diriliş ertuğrul almıla hatun gerçek tarihte kim diriliş ertuğrul almıla kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL