Diriliş Ertuğrul İren Kim? Tekfurun Kızı İren Gerçek Tarihte Var Mı?

Diriliş Ertuğrul İren Kim? Tekfurun Kızı İren Gerçek Tarihte Var Mı?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisi 5 aralık çarşamba akşamı yayınlanan bölümde diziye damga vuran karakter Tekfurun kızı İren oldu. Peki Diriliş Ertuğrul İren kim? Kaç yaşında? Gerçek tarihte var mı?

Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Gündüzalp’i ölümden kurtaran İren kim? İren karakterine hayat veren oyuncu en son Meleklerin Aşkı dizisinde Deniz rolünde izlediğimiz isim. Diriliş Ertuğrul dizisi son bölümde İlbilge hatun babasını öldürdüğünden emin olduğu Gündüz Alp’i öldürmek üzereyken Tekfur’un kızı İren’in okuyla kılıcı elinden kayar. Ve Gündüz Alp ölmekten son anda kurtulur. Bu sırada izleyiciler Tekfurun Kızı İrene kim? sorusuna yanıt aradı.

Diriliş Ertuğrul dizisinde izlediğimiz ve merak ettiğimiz İren karakterinin gerçek adı Rümeysa Arslan’dır. Rümeysa Arslan 1998 yılında Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Antrenör bir babanın ve öğretmen annenin kızıdır. Haliç Üniversitesinde Üniversite eğitimini almaktadır.

Yaz sezonunda başlayan ve sevilen dizi Meleklerin Aşkı dizisinde ilk kez izlediğimiz  İren karakteri Diriliş Ertuğrul dizisiyle kariyerinde iyi bir yere gelmeyi başaracak. Gerçek tarihte var mı yaşadı mı? Gündüz Alp’le aşk yaşadılar mı sorusuna gelince. Bu konuda kesin bilgi vermek mümkün değil. Sonuçta tarihten esinlenerek ekrana aktarılan bir dizi fakat bire bir gerçekleri yansıtmıyor.

Diriliş Ertuğrul İren kim sorusu özellikle bu hafta izleyenler tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Şuan diziyi daha heyecanlı bir hale getirmek bu tür duygusal sahneler yer veriliyor. Gündüz Alp, bir tekfurun kızıyla aşk yaşadığı yönünde herhangi bir kaynakta bilgi bulunmuyor.

Diriliş Ertuğrul İren karakteri uzun süre daha izleyiciyi meraklandıracak. Dizide tamamen savaş ve kahramanlık teması olması zaten beklenemez. İçeriğinde aşk ve entrikanın da olması beklenen bir durum. Fakat daha önce Ertuğrul Beyin eşi Halime Hatunun tamamen tarihi kaynaklardan farklı olarak diziden ayrılması izleyicinin tepkisini çekmişti.

Diriliş Ertuğrul İren Kim sorusunu sizler için yanıtladık. Sizler de bu konuyla ilgili araştırmalarınızı yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Etiketler: diriliş iren kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL