Diriliş Ertuğrul Mergen Kim? Gerçek Tarihte Var Mı? Nasıl Ölmüştür?

Diriliş Ertuğrul Mergen Kim? Gerçek Tarihte Var Mı? Nasıl Ölmüştür?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul Dizi Haberleri

Diriliş Ertuğrul son zamanlarda düşen reytinglerini toparlamak adına Yeni oyuncularla yayın hayatına devam ediyor. Dizinin son bölümlerinde 4 Yeni  karakter diziye dahil oldu. Bu isimlerden biri de en çok dikkat çeken Mergen oldu. Diriliş Ertuğrul Mergen kim? Gerçek tarihte mergen var mı? Nasıl ölmüştür? Soruları dizinin takipçileri tarafından merak edildi.

Diriliş Ertuğrul dizisinde yeni dönem için adım adım ilerlerken  Yeni düşmanlar ve karakterler diziye katılmaya devam ediyor.  Son zamanlarda ülke içindeki karşılıklarla uzun süre mücadele ettikten sonra Sadettin Köpekin ölümünün ardından dış kuvvetlerin tehditleri kayı boyu için başlamıştır. Moğollar güçlerini toplayarak Türkleri ve Selçukluları bitirmek üzere yeniden dönmüştür.

Dizinin 59. Bölümünde öldüğünü sanarak ortadan kaybolan Noyan yıllar sonra kendine oluşturduğu ekiple tekrar döner. Bu sefer Ertuğrul’u öldürmeye and  içmiştir. Kurduğu ekipte herkesin farklı görevleri vardır. Bunlardan biri de Mergen’dir. Noyan’ın piyonunun. Geçtiğimiz hafta diziye katılan Almıla’nın kardeşi olarak tanıtacaktır kendini kayı boyuna.

Kayı boyuna Ve Ertuğrul Gazi’ye kendini Alimıla kod adıyla tanıtan Alangoya gerçekte Noyanın kız kardeşidir. Noyanla aynı amaça hizmet eden Almıla kayı boyunun içine girmeyi başarmıştır. Dizinin bu bölümünde Mergen de kendini Almıla’nın kardeşini olarak tanıtacak Ve  kendine güvenilmesini sağlayacak. Şaman inancının tüm özelliklerini taşıyan Mergen grubun avcısıdır. İyi bir nişancı Ve hedefini asla ıskalamaz. Sakin görünümü altında acımasız bir psikopat vardır.

Türk evet Selçuk’lu düşmanı olan Mergen ilerleyen bölümlerde oldukça tehlikeli olacaktır. Gercek tarihte Mergen var mı? Ne kadar yaşadı Ve ne zaman öldü soruları tarih konulu diziler için her zaman merak konusu olmuştur.

Tarihin bu döneminde Türk topluluklarının Moğollarla kanlı Ve uzun mücadeleler verdiği resmî kaynaklarla biliniyor. Mergen isimi tarih kaynaklarında geçmiyor. Dizide bütün karakterler tarihle birebir aynı gitmiyor. Bunu geçtiğimiz bölüm Halime Hatunun ölmüyle bir kez daha teyit etmiş olduk.

Diriliş Ertuğrul Mergen kim? Diriliş Mergen gerçek tarihte var mı?  Varsa Ne zaman Ve nasıl ölmüştür ya da Türklere nasıl zararlar vermiştir? soruları daha uzun süre sorgulanacak fakat tarihte böyle bir karakter olmadığı için bunları izleyerek göreceğiz.

Mergen kelime anlamı nedir?  Çok iyi bir nişancı Ve Avcı olan Mergen adının anlamını taşıyor. Mergen çok eski bir Türk ismidir. Okçu nişancı anlamına gelir.

Diriliş Mergen kim sorusundan sonra bu karaktere hayat veren Ali Buhara  Mete’yi tanıyalım. Kurtlar Vadisi ve Eşref Saati gibi saha çok mafya türü dizilerde rol alan oyuncu 1983 yılında İstanbul’da Dünyaya gelmiştir.

 

Etiketler: Diriliş Ertuğrul Mergenin gerçek adı Ne Diriliş Mergen gerçek tarihte var mı Diriliş Mergen kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL